אור בן שושן, יו"ר אטלס: מהי פעילות פילנתרופית?

בזמן שכולם מדברים על כסף, יש כאלה שמדברים על נתינה. פילנתרופיה, אותה "אהבת האנושות" ביוונית עתיקה, היא הרבה יותר מתרומה של כמה שקלים לצדקה, אלא היא כוח מניע שמשנה חיים, קהילות, ואפילו את העולם כולו. אז, מהי פעילות פילנתרופית, בעצם, ואיך היא משפיעה על כולנו? אור בן שושן עונה על כל השאלות. בואו נתחיל!

מהי פעילות פילנתרופית?

פעילות פילנתרופית מתייחסת למגוון רחב של פעולות שמטרתן לקדם את רווחת החברה והקהילה. פעולות אלה כוללות תרומה של כסף, משאבים או זמן למטרות חברתיות חשובות כמו חינוך, בריאות, סיוע לנזקקים ושימור הסביבה. המטרה המרכזית בפעילות פילנתרופית היא ליצור שינוי חיובי משמעותי ובר קיימא בחייהם של יחידים וקהילות שלמות.

פילנתרופיה יכולה ללבוש צורות שונות, החל מתרומות כספיות ישירות לארגונים ועמותות, דרך התנדבות והענקת סיוע מקצועי ועד ליצירה וניהול של תוכניות ויוזמות חברתיות חדשניות. המאפיין המרכזי של פעילות פילנתרופית הוא הרצון לתרום לחברה וליצור שינוי משמעותי בלי ציפייה לתמורה כספית או רווח אישי.

תפקידה של הפילנתרופיה בחברה

אחרי שהוסבר מהי פעילות פילנתרופית, כדאי לדעת שפעילות פילנתרופית ממלאת תפקיד חיוני בחברה מכמה סיבות. ראשית, היא מסייעת להשלים את פעילותם של שירותים ממשלתיים וציבוריים במיוחד בתחומים שבהם המשאבים חסרים או לא מספיקים. שנית, פעילות זו מטפחת ומעודדת תרבות של נתינה ותמיכה קהילתית, והיא מחזקת את תחושת האחריות והסולידריות בקרב יחידים וארגונים. שלישית, פעילות פילנתרופית מהווה לעתים קרובות זרז לחדשנות, באמצעות מימון מחקר ופיתוח בתחומים שונים, המובילים לפתרונות חדשים והתקדמות משמעותית.

אטלס

אטלס בראשות אור בן שושן היא חברה בעלת חזון שממחישה את מחויבותה לפילנתרופיה באמצעות תמיכה פעילה בעמותות. מתוך הבנה עמוקה של הקשיים שעמותות מתמודדות איתן בניהול ותקצוב, פיתחה אטלס מערכת ייחודית לניהול מסדי נתונים. המערכת מספקת פתרון מקיף לצרכים המגוונים של עמותות, והיא מאפשרת ניהול יעיל של נתונים פיננסיים, פרטי תורמים וקמפיינים לגיוס כספים. הודות לפתרון החדשני הזה, עמותות יכולות להתמקד במטרותיהן החשובות ולהשאיר את הנטל האדמיניסטרטיבי מאחור. אטלס לא רק משפרת את היעילות התפעולית של העמותות, אלא גם מעצימה אותן להשפיע באופן משמעותי על החברה.

 

 

מערכת מסד הנתונים אטלס

מערכת מסד הנתונים שיצר אור בן שושן, אטלס, מעצימה עמותות ומסייעת להן להצליח בפעילות הפילנתרופית שלהן באמצעות מגוון רחב של כלים ושירותים. הינה כמה מהם:

  • ניהול תורמים: המערכת מאפשרת לעמותות לנהל ביעילות את הקשרים עם תורמים, לעקוב אחר תרומות, היסטוריית התקשורת ורמות המעורבות, ובכך לבנות קשרים חזקים ומתמשכים.
  • דיווח כספי: שקיפות היא ערך עליון בפעילות פילנתרופית. המערכת מאפשרת הפקת דוחות כספיים מקיפים שמספקים תובנות חשובות על מצב התקציב, דפוסי ההוצאות ומקורות המימון, והם מחזקים את האמון עם תורמים ובעלי עניין.
  • קמפיינים לגיוס כספים: הצלחת גיוס הכספים היא קריטית להמשך הפעילות הפילנתרופית. המערכת תומכת בתכנון, ביצוע ומעקב אחר קמפיינים, מאפשרת זיהוי הזדמנויות לשיפור והגדלת ההצלחה.
  • ניהול מענקים: המערכת מסייעת לארגונים בלי כוונת רווח לנהל את בקשות המענקים בצורה יעילה, לעקוב אחר מחזורי המענקים, תאריכי היעד והדרישות, ובכך להבטיח תאימות ולמקסם את אפשרויות המימון.
  • תיאום מתנדבים: התנדבות היא לב ליבה של פעילות פילנתרופית. המערכת של אטלס מאפשרת ניהול יעיל של מתנדבים, מעקב אחר שעות התנדבות, הקצאת משימות ושמירה על תקשורת פתוחה, ובכך מגבירה את המעורבות והתרומה של המתנדבים.

השפעת הפעילות הפילנתרופית של אטלס

הפעילות הפילנתרופית של אטלס, באמצעות מערכת מסד נתונים מתקדמת, חוללה מהפכה בעולם העמותות. המערכת אפשרה לארגונים אלה לפעול ביעילות חסרת תקדים, מה שהוביל לשיפור משמעותי בשימור תורמים, בניהול הפיננסי ובהצלחת קמפיינים לגיוס כספים. העמותות שמסתייעות במערכת של אטלס מדווחות על יכולת משופרת לעקוב אחר תרומות ולנהל אותן, מה שהוביל לגידול בהיקף התרומות. בנוסף לכך, השקיפות הפיננסית הגבוהה שמספקת המערכת חיזקה את הקשר עם תורמים וגופים תומכים והבטיחה מימון משמעותי ויציב יותר לאורך זמן.

לסיכום

אור בן שושן, יו"ר אטלס, ממחיש בפעילותו את הכוח הטמון בפילנתרופיה ובטכנולוגיה ליצירת שינוי חברתי משמעותי. מערכת מסד הנתונים שפיתח, אטלס, מעצימה עמותות ומאפשרת להן לממש את ייעודן החברתי ביעילות חסרת תקדים. פעילות זו מוכיחה ששילוב של חזון, חדשנות וטכנולוגיה יכול לחולל מהפכה בעולם הפילנתרופיה ולהוביל לעתיד טוב יותר לכולנו.

נגישות