עמותת משאלות לא מתפשרת: מגשימים לילדים חולים את חלומותיהם

מחלות כרוניות בקרב ילדים הם דבר שמוביל את המשפחה כולה ואת הילד עצמו להתמודדות קשה במיוחד. טיפולים ממושכים, היעדרות ממסגרות ומחסור בחברים הם רק חלק מאותם אתגרים שאיתם מתמודדים ילדים חולים. זו בדיוק הסיבה שעמותת משאלות מנסה לדאוג לאותם ילדים להגשים את החלומות שלהם. כאן נסביר לכם איך זה קשור לכל אחד מאיתנו.

סיוע לילדים חולים מעמותת משאלות

ילדים חולים הם אותם ילדים שסובלים ממחלות כרוניות, וחלק ניכר מהזמן שלהם מוקדש לטיפול באותן בעיות. הטיפול הרפואי לילדים בישראל נחשב לאחד הטובים בעולם, אך לעיתים אנחנו שוכחים את הסבל הרב שחווים אותם ילדים. זו בדיוק הסיבה שהובילה אותנו בעמותת משאלות להתמקד בסוג אחר של סיוע לאותם ילדים.

הגשמת משאלות

ילדים חולים חווים סבל רב, וחוץ מהסבל שנגרם להם בשל מצבם הרפואי, הם עלולים לחוות קשיים נפשיים רבים לאור הבידוד שנכפה עליהם מהחברה, וההיעדרות הממושכת שלהם ממסגרות שונות. זו בדיוק הסיבה שהובילה את העמותה שלנו לנסות להקל על אותם ילדים בכך שנגשים להם חלומות שיש להם. החלומות הללו יכולים להיות מרחיקי לכת, אולם לעיתים מדובר על דברים פשוטים.

חלום של ילד חולה יכול להיות נסיעה למקום מסוים בארץ, ביקור בתחנת כיבוי אש, או אפילו לקבל צעצוע מסוים. מחקרים רבים מצביעים על כך שהמצב הנפשי של הילד יכול להשפיע לטובה על מצבו הרפואי, ובדיוק במקום הזה נכנס התפקיד שלנו. על המצב הרפואי של הילד אחראים אנשי המקצוע, עמותת משאלות עוזרת בלי הרבה מאמץ להקל על הסבל הנפשי שלו.

 

 

חופש למשפחה בחסות עמותת משאלות

מלבד הילד עצמו, המשפחה גם היא משלמת מחיר רב. בין אם מדובר על חוסר זמינות של ההורים לילדים האחרים שלהם, או אפילו מצב שבו להורים עצמם אין רגע אחד של מנוחה. הגשמת המשאלות לילדים לא רק עוזרת לילדים, אלא גם נותנת למשפחה זמן בו הם יכולים להיות מרוכזים בדברים אחרים מלבד הילד החולה.

זו בדיוק הסיבה שהעמותה לא רק מגשימה להם חלומות אלא גם דואגת להם לנופשים, שמיועדים כמובן עבור הילדים, אך לא פחות חשוב מכך, נועדו לאפשר למשפחה להנות מרגעים שלווים. כך אנחנו מצמצים את הפגיעה שעלולה להיגרם למסגרת המשפחתית של הילד.

הפעילות ההתנדבותית של עמותת משאלות

הפעילות של עמותת משאלות מבוססת על תרומות מהציבור הרחב ומערך של מתנדבים. למרבה הצער, בישראל ישנם הרבה ילדים חולים, וקשה לנו לעזור לכל אחד. זו בדיוק הסיבה שאנחנו צריכים אתכם, הציבור הרחב כדי להיות שותפים יחד איתנו בעשייה הרבה. במקרים רבים הגשמת החלום עבור ילד חולה היא לא מאמץ רב עבור מי שמגשים לו את החלום, בעוד שעבור הילד זה כל העולם.

עמותת משאלות

כפי שהבנתם, עמותת משאלות שמה לה למטרה לדאוג לכל אותם ילדים שלמרבה הצער סובלים ממחלות קשות. לפתור את הבעיות הרפואיות של הילדים אנחנו לא יכולים, אולם להקל על הסבל הרב שהם חווים זה משהו שבהחלט נמצא בהישג ידינו. העמותה פועלת בתחומים רבים מלבד עזרה לילדים בהגשמת משאלות, וכל פעולותיה מבוססות על תרומות מהציבור הרחב ופעילות התנדבותית.

לסיכום

בישראל ישנם לא מעט ילדים שחולים במחלות קשות. חלק מהמחלות הללו גורמות להם להיעדרות ממושכת מהלימודים, ולעיתים גם מייצרות מצב שבו אין להם חברה אמיתית. כדי לקהל במעט על הסבל שחווים אותם ילדים, עמותת משאלות מנסה להגשים לכל ילד את החלום הפרטי שלו. לעיתים מדובר על חלומות קטנים, ואנחנו עם עזרה קטנה יכולים להיות אלו שמעניקים לילד את החלום שלו.

נגישות