עיר לכייף בה: מה אפשר לעשות עם הילדים בראש העין

תקופת האביב היא זמן מושלם לטייל בארץ, ובעיקר בעיר שלנו. ראש העין ממוקמת באיזור ירוק ופורח ובו נופים מרהיבים. יחד עם הילדים תוכלו לעשות פעילויות מהנות מסביב לעיר, ובתוכה. במאמר נספר לכם על כמה מהמקומות שבהם ניתן לכייף עם הילדים קרוב לבית.

יער ראש העין

מצפון לעיר, לרגלי הרי שומרון, שוכן לו היער הקהילתי של ראש העין. עיריית ראש העין בשיתוף עם קרן קיימת לישראל טיפחו ויצרו מקום מפלט טבעי לתושבי הסביבה. במקום ניתן לטייל ברגל ובאופניים, לנווט, לצפות בבעלי חיים, לערוך פיקניק ועוד. נוסף על כך, במהלך השנה העירייה יוזמת אירועים במקום. אומנם ישנם עצים המציעים מפלט מהשמש, אך רצוי להגיע בשעות הבוקר המוקדמות או אחר הצוהריים. וכל זה – בחינם.

טיילת צלילי המוזיקה

בלב העיר קיימת טיילת ובה שבילי הליכה ושבילי אופניים. פסלי אבן מרהיבים של כלי נגינה שונים, מזרקה גדולה ומדשאות נרחבות מעניקות אווירה של טבע, והדבר שהילדים שלכם הכי יאהבו – מזרקה המשפריצה מים מהרצפה ובה הילדים יוכלו להירטב בימי הקיץ החמים.

טיילת לב העיר

טיילת נוספת קיימת בעיר והיא מציעה מבחר פעילויות לכל המשפחה. בין אם זה לערוך פיקניק, לעשות כושר או לשחק במתקנים, הטיילת היא המקום הנכון. מאות סוגי העצים והאגם הגדול נותנים הרגשה של חופש ושלווה ומציעים מפלט מהעיר העמוסה. בטיילת קיימים גם שבילי אופניים.

גן לאומי ירקון

בגן הלאומי ירקון ישנם שני מתחמים: מתחם מקורות הירקון ומתחם תל אפק. הליכה לצד נחל הירקון, ביקור בתחנת הקמח העות'מנית ועריכת פיקניק או מנגל הם רק חלק ממה שיש לאתר להציע. במקום קיים גם חניון לילה עם כל השירותים: שירותים ומקלחות, חשמל ותאורה ומשטחי בישול. הכרטיס מקנה כניסה לשני המתחמים כך שתוכלו ליהנות כפליים במחיר של אחד. מומלץ לתאם מראש מועד לביקור.

מוזיאון מורשת יהדות תימן

מוזיאון מורשת יהדות תימן הוא מבנה מהתקופה המנדטורית אשר עבר שיפוץ נרחב והוכרז כאתר לשימור על ידי הרשות המקומית. המבנה עבר גלגולים רבים והיה, בין השאר, בית לעולים מתימן, בית תינוקות, בית ספר ואף תחנת כיבוי אש. המקום מציע מידע על ההתיישבות בעיר והקמתה, כגון ספרים, מכתבים וצילומים, וכן מידע על יהדות תימן העניפה. 

לסיכום

ראש העין היא עיר המציעה כיף משפחתי לא מהסוג הרגיל. במרחק נגיעה נמצאים כמה מהמקומות היפים ביותר: יער ראש העין, גן לאומי ירקון ומוזיאון מורשת יהדות תימן, ואלה רק חלק ממה שיש לעיר להציע. אז צאו ותחוו קצת כיף משפחתי.

נגישות