עורך דין לביטוח לאומי: באילו מצבים נפנה אליו?

ביטוחים הם עניין אישי אשר כל אחד עושה לפי ראות עיניו. אך לא כך הדבר לגבי ביטוח לאומי – זהו גוף אשר לכולנו יש איתו אינטראקציה חשובה, לכל אורך חיינו. מאחר שזה המצב, חשוב לדעת כיצד להפיק את המיטב מיחסים אלה, שבינכם לבין הגוף הציבורי החשוב הזה. רוב הזמן, הישראלי הממוצע משלם דמי ביטוח לאומי ולא נזקק לשירותיו. כאשר זקוקים להם, במקרים רבים הדברים עובדים "חלק" ופשוט. אך יש גם לא מעט מקרים, שבהם העניינים יותר מורכבים ושבהם כדאי וחשוב להסתייע בעורך דין שמתמחה בכך. מתי הדבר נדרש? וכיצד עורך דין כזה יכול לעזור? כל התשובות ועוד כמה תובנות שימושיות, במאמר שתקראו כעת.

מענה מיוחד, למצבים מיוחדים

עבור אנשים פרטיים ההסתייעות בעורך דין איננה דבר שגרתי. בשונה נאמר מעסק אשר זקוק לשירותי עריכת דין באופן שוטף בעניין כזה או אחר, רובנו נדרשים לכך רק במצבים מיוחדים. כך קורה לעתים, בכל הנוגע למוסד לביטוח לאומי והאינטראקציה שלנו איתו. בעזרת עורך דין אשר מנוסה בתחום זה, תוכלו להבטיח שאתם ממצים את זכויותיכם מול גוף זה באופן מלא. כמובן, אנו מדברים על עורך דין אשר מתמחה בפעילות כזו. זאת, כאשר זוכרים שעריכת דין היא למעשה עולם רחב מאוד ובו יש התמחויות רבות וישנה חשיבות רבה לבחירה בעורך דין עם ניסיון מהסוג הדרוש לכם. כך שזהו מענה מיוחד, למצבים מיוחדים ובמקרה זה – מול המוסד לביטוח לאומי.

 

 

במה זה מתבטא?

שירותי עזר של עורך דין שמתמחה במוסד לביטוח לאומי, מתבטאים מעשית כך:

  • ייעוץ – מתן שירותי ייעוץ לגבי ההתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי. זה יכול להיות ייעוץ כללי לגבי מה שמגיע לכם והסיכוי לקבל זאת. זה עשוי להיות גם ייעוץ בנושא נקודתי וטכני (אם כי חשוב), כגון מילוי טפסים.
  • סיוע לגבי וועדות רפואיות – באופן מיוחד, ייעוץ עורך דין בהקשר זה משמעותי לגבי הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי. וועדות רפואיות בודקות את המבקשים קצבאות רפואיות מהמוסד לביטוח לאומי והן קובעות נקודות קריטיות בנידון, כגון אחוזי נכות.
  • הגשת ערעור – סיוע עם תהליכי ערעור על החלטות המוסד לביטוח לאומי.
  • פנייה לבית המשפט – סיוע וייצוג בפנייה בנושאים אלה לבית המשפט.
  • דחיית תביעות – תסריט נפוץ שממחיש את הצורך בהתייעצות עם עורך דין, הוא המצב של דחיית תביעה לקבלת קצבה. למשל קצבאות נכות, זקנה או אבטלה. זה עשוי להיות גם מצב שבו תביעתכם התקבלה, אך נקבע גובה פיצויים נמוך מכפי שנראה לכם שמגיע לכם.

ביטוח לאומי – לא פשוט כפי שזה נשמע

לכאורה, ביטוח לאומי הוא רעיון פשוט וגם ביום יום שלנו, התנהלותנו בנידון פשוטה ביותר. משלמים לביטוח לאומי בכל חודש וגם זה נעשה באופן קל ואוטומטי. אצל שכירים התשלום יורד דרך תלוש השכר. עצמאים יכולים לשלם זאת באופן אוטומטי, דרך חשבון הבנק. מצד שני, כאשר זקוקים לשירותי המוסד לביטוח לאומי, העניינים הם באופן טבעי מורכבים יותר. בין השאר בגלל

  • ריבוי האפשרויות – ישנם מצבים רבים שבהם ביטוח לאומי מתחבר לחיינו, כגון תאונות או מחלות עבודה.
  • שוני בין אוכלוסיות שונות – רווקים מול נשואים, משפחות עם ובלי ילדים, אנשים ברמות הכנסה שונות, חיילים, עולים חדשים – יש מצבים רבים, אשר משליכים על זכויות במוסד לביטוח לאומי.
  • חוסר ניסיון – מצבים של הגשת תביעה לביטוח לאומי, הם חדשים עבור אנשים רבים. הניסיון שחסר לכם, הוא בין השאר מה שיש לעורך דין שמתמחה בכך להציע.

לסיכום

בנושאים חשוב כגון אלה שעולים מול המוסד לביטוח לאומי, הבטיחו לעצמכם את קבלת התמורה המלאה ומיצוי מלוא זכויותיכם, בעזרת עורך דין לביטוח לאומי.

נגישות