עמותת לב ונפש מעניקה תקווה לילדים ובני נוער המתמודדים עם מחלות נפשיות

בעולם העמותות ללא מטרות רווח ניתן למצוא שם אחד בולט: לב ונפש. זוהי עמותה שהוקמה בשנת 2016 כדי לעזור לילדים ולבני נוער המתמודדים עם מחלות נפשיות. כחלק ממשימותיה, לב ונפש דואגת לחלוקת מזון בתקופות החגים ומספקת לצעירים הזדמנות שווה בירידי תעסוקה למען צעירים עם צרכים מיוחדים, ובמאמר זה תוכלו ללמוד עוד על חשיבותה.

 

חיבור לאנשי מקצוע

מחלות נפשיות הן אתגר לכל אחד, ובמיוחד לילדים, שעלולים להרגיש ניכור ובלבול מהסביבה. לב ונפש לוקחת על עצמה לספק להם עזרה ולהציע תמיכה רגשית, ייעוץ, פעילויות טיפוליות ויצירת מרחב בטוח שבו הם יוכלו להביע את רגשותיהם בחופשיות.

העמותה גם מחברת את הילדים הללו לאנשי המקצוע המתאימים, כדי שישפרו את מודעותם למצבם הנפשי וילמדו אותם טכניקות להתמודדות. בדרכים אלה עמותת לב ונפש מחזקת לילדים ולבני הנוער הללו את הביטחון.

חלוקת מזון

עמותת לב ונפש מכירה בחיבור בין רווחה נפשית ופיזית ודואגת לכך שלילדים ולמשפחותיהם לא יחסר מזון, במיוחד בתקופות החגים. אנשי העמותה דואגים לספק להם מזון, ובכך להוריד מהם דאגה ולהפנות את האנרגייה שלהם להחלמה.

קידום הזדמנויות תעסוקה הוגנות

האתגרים העומדים בפני אנשים עם בעיות נפשיות או צרכים מיוחדים אינם מוגבלים לשנים הצעירות שלהם. שנות הבגרות וההשתלבות בשוק העבודה מציבות לעתים קרובות אתגרים נוספים חדשים, ולכן לב ונפש תומכת בצעירים אלה בירידי תעסוקה. העמותה דואגת שמעסיקים פוטנציאליים יהיו מודעים לצרכים ולפוטנציאל של הצעירים ומטפחת סביבה של הבנה ואמפתיה, וכך מאפשרת להם לבסס את עתידם.

מתנדבי לב ונפש

לב ונפש מקדמת בברכה ללא הרף אנשים בעלי תשוקה לחולל שינוי בחייהם של אחרים. יש בעמותה הזדמנויות רבות להתנדבות, החל מעזרה באירועים ועד הצעת שירותים מקצועיים כגון ייעוץ או חונכות. בדרך זו העמותה מספקת לאנשים אפשרות לתרום לחברה.

07

גיוסי כספים

פעילות העמותה תלויה במידה רבה בנדיבותם של יחידים ותאגידים המאמינים במשימתה. לב ונפש משתמשת בכספים אלה באופן יעיל, תוך הגעה לכמה שיותר ילדים ובני נוער המתמודדים עם מחלות נפשיות.

העלאת מודעות הציבור וקיום קבוצות תמיכה

לב ונפש פועלת להעלאת המודעות לבעיות נפשיות וצרכים מיוחדים באמצעות סדנאות וסמינרים שונים. יוזמות אלה נועדו להאיר את עיני הציבור, ובכך להפחית את הסטיגמה הקשורה למצבם של הילדים ובני הנוער.

עמותת לב ונפש גם מקיימת מפגשים קבועים של קבוצות תמיכה למשפחות המתמודדות עם מצבים דומים. קבוצות תמיכה אלה מציעות מרחב בטוח לשיתוף חוויות, מתן ייעוץ ובניית קשרים שיכולים לסייע בהתמודדות עם האתגרים הניצבים בפניהן.

לסיכום

עמותת לב ונפש היא חבל הצלה רב עוצמה לילדים ולבני נוער המתמודדים עם בעיות נפשיות וצרכים מיוחדים. היא דואגת לספק תמיכה ומקדמת שינוי תודעתי, תוך יצירת אווירה של הבנה, קבלה והכלה. לב ונפש מבטיחה שכל ילד, ללא קשר לנסיבותיו, יוכל לחיות חיים מספקים.

נגישות