בעלי עסקים – מהם שרתים וירטואליים ומה חשיבותם לארגונים?

מתעניינים בשרתים? אז יש סוג שרת שחשוב שתכירו – השרת הווירטואלי. מה אומר מונח זה, שהוא אולי מסתורי מעט? מה יכול להיות "וירטואלי" בשרת? מה מקבלים תודות לוירטואליות הזו? ומה המשמעות האפשרית לכך עבורכם, כבעלי עסקים?

VPS – ממציאים את השרת מחדש

ניתן לומר ששרת VPS הוא שרת מסוג שימושי במיוחד. מה זה אומר? זהו שרת שמותקנת עליו מערכת וירטואליזציה. באמצעותה, מי שמשתמשים בשרת יכולים "לראות מולם" שרת כזה או אחר, בהתאם לאופן בו השרת ה"וירטואלי" הזה הוגדר באמצעות כלי הוירטואליזציה. כלומר, זו בעצם הדמיה של שרתים שונים, לבחירת המשתמש. יש מי שזקוקים לשרת לינוקס ומי שזקוקים לשרת חלונות. לעתים זקוקים להיקפי משאבים כאלה או אחרים. אז במקום ליצור כל זאת מחדש בכל פעם באמצעות הרכבת שרת מתאים, הוירטואליזציה מאפשרת לשנות את תצורת השרת באמצעות תוכנה. לדמות שרת מכל סוג רצוי. ניתן גם להפעיל כמה שרתים כאלה במקביל, על גבי שרת תשתית פיזי אחד. בצורה כזו, כל מי שמשתמש בשרת הווירטואלי מקבל שרת שהוא גם "וירטואלי” (Virtual) וגם לשימושו הפרטי (Private). במילים אחרות, זהו Virtual Private Server. השכרת שרת vps לעסקים, הוא שירות שמנגיש טכנולוגיה זו בצורה נוחה מאוד לבעלי עסקים. ניתן להשתמש בשרתים כאלה גם פנימית, על גבי שרתים פיזיים שממוקמים בתוך העסק עצמו. אך צריכת VPS כשירות ענן, מספקת את התועלות הרבות של מודל שירותי הענן והיא פופולארית במיוחד.

 

 

החשיבות לעסקים

כידוע, טכנולוגיות מפותחות ומאומצות בעסקים, לפני הכל עבור התועלות העסקיות שהן מספקות. מה הן התועלות האלה, במקרה של שרתי VPS?

  • חסכון בזמן – קלות ומהירות הקמת השרתים האלה, חוסכת זמן רב. עובדת היותם ממוקמים אצל ספק חיצוני, חוסכת צורך להוציא זמן על התשתיות הפיזיות שלהם.
  • חסכון בהוצאות – תודות לצריכת השרות במודל ענן, עסקים עשויים לחסוך בטווח הארוך לא מעט כסף. זאת, ביחס להתקנת וניהול שרתים פנימיים לצורך זה.
  • גמישות רבה – פעילות עסקית איננה דבר סטאטי. היא משתנה כל הזמן ולעתים משתנה מאוד. למשל סביב עונות שונות או מבצעים מיוחדים שיוזמים. כאשר דרוש כוח מחשוב מיוחד סביב מצבים כאלה אך באופן זמני, פתרון גמיש מסוג VPS עשוי להיות הטוב ביותר מבחינה כספית. גמישות השרתים האלה, מתבטאת גם בכך שניתן להשתמש בהם עבור כל דבר כמעט שדורש שרת.
  • המשכיות עסקית – בתור שירות ענן, שרתים אלה נגישים מכל מקום. גם אם נקודה זו לא משמעותית עבורכם (ולעתים היא כן), היא תורמת בכל מקרה לשרידות במקרי חירום. זאת, מאחר שתוכלו לגשת לשרת כזה, ללא תלות בכשלים במחשוב הפנימי בעסק שלכם או בשיבושים בגישה אליו.

שירות ה-VPS של GNS

חברת GNS מציעה שירות של השכרת שרתי VPS, אשר כולל בין השאר

  • הקמה מהירה – תוך כדקה בלבד!
  • 100% אחסון SSD – אחסון במצב מוצק (solid state). היבט טכני זה, תורם לאמינות השירות.
  • ביצועים גבוהים – תעבורה ללא הגבלה ו-IOPS ללא הגבלה וכן זמני תגובה מהירים.
  • נוחות בתשלום – מודל תשלום נוח וידוע מראש, לפי בחירתכם. במחיר של החל מ-$4 לחודש.
  • תשתית מעולה – אשר מתבססת על 18 חוות שרתים, אשר פרוסות ברחבי העולם. זאת, כולל בישראל, באירופה, באנגליה, בארצות הברית, בקנדה ובמזרח הרחוק.

לסיכום

סוג שרתים זה מרחיב את האפשרויות שעומדות בפני עסקים. הצלחתו הרבה בשטח מדברת בעד עצמה והמשמעות היא, שכדאי להכיר שרתים כאלה ולשלב אותם בפעילותכם, בהתאם לצורך.

נגישות