גיים פאס אולטימייט או לייב גולד? הכירו את ההבדלים בין המינויים לאקס בוקס

מה זה גיים פאס אולטימייט? מה ההבדל בינו לבין לייב גולד? ומה עדיף? כל מינוי לאקס בוקס הוא פתח לעולם אחר של אפשרויות משחק, וריבוי האפשרויות השונות יכול לפעמים לבלבל. במדריך זה נעשה לכם סדר בכל המושגים ונסביר לכם את מה שאתם צריכים לדעת באמת על כל אחת מהאפשרויות, כך שתוכלו לבחור את המינוי שיתאים לצרכים ולרצונות שלכם. מוכנים לצאת לדרך? בואו נתחיל.

גיים פאס אולטימייט

גיים פאס אולטימייט הוא שירות חדש יותר המשלב את היתרונות של מינויי אקס בוקס מרובים בחבילה אחת. הוא מציע ספרייה נרחבת של משחקים להורדה ולמשחק, יחד עם הטבות נוספות אחרות. המנוי הזה מכיל כמה תכונות עיקריות:

 • ספריית משחקים נרחבת: הוא מספק גישה לספרייה עצומה של משחקים מז'אנרים ודורות שונים. הספרייה מתרעננת ומתחדשת בתדירות גבוהה, וזה מבטיח שתמיד יהיה משהו חדש לשחק בו.
 • אקס בוקס לייב גולד: גיים פאס אולטימייט מאפשר לכם לקבל גם את כל היתרונות של לייב גולד, כולל ריבוי משתתפים מקוון, משחקים חודשיים בחינם והנחות בחנות.
 • משחקים בענן: משחקים בענן מאפשרים לכם לשחק במשחקים נבחרים בסמארטפונים או בטאבלטים שלכם. יכולת זו מאפשרת לכם לשחק במשחקים המועדפים עליכם בדרכים גם בלי הקונסולה שלכם.

לייב גולד

לייב גולד הוא אחד משירותי המנוי המקוריים שמציעה מיקרוסופט לקונסולות האקס בוקס שלה. מטרתו העיקרית היא לספק לכם את היכולת לשחק במשחקים מרובי משתתפים באינטרנט, ולחבר אתכם לקהילה עצומה של שחקנים מרחבי העולם. תכונות עיקריות:

 • משחקים מרובי משתתפים: היתרון המרכזי של לייב גולד הוא היכולת לשחק משחקים מקוונים. זכרו שקיימת חשיבות רבה למשחקים המשותפים, ושחשוב לשמור על המינון הנכון.
 • משחקים בחינם: כמנויים תקבלו בכל חודש קבוצה של משחקים שניתנים להורדה ולשמירה בחינם. בקבוצה זו נכללים בדרך כלל גם משחקי אקס בוקס וואן וגם משחקי אקס בוקס 360.
 • הנחות בלעדיות: חברים מקבלים הנחות ומבצעים בלעדיים על משחקים והרחבות מהחנות של מיקרוסופט.

 

גיים פאס לקונסולה ולמחשב

במקביל לגיים פאס אולטימייט שמציע הטבות מגוונות שמתאימות לכל מיני פלטפורמות, מיקרוסופט מציעה גם מינויי גיים פאס נפרדים המותאמים במיוחד לקונסולות ולמחשבים. תכונות עיקריות:

 • ספריית משחקים: גרסאות אלה מציעות ספרייה רחבה של משחקים, שחלקם בלעדיים לפלטפורמות אלה. לדוגמה, ייתכן שמשחקים מסוימים למחשב לא יהיו זמינים בגיים פאס של הקונסולה, ולהפך.
 • עדכונים שוטפים: בדיוק כמו גרסת האולטימייט, מינויים אלה מציגים באופן קבוע משחקים חדשים, מה שמבטיח שתמיד יהיה לכם מבחר מגוון.
 • הנחות: מנויי גיים פאס לקונסולה ולמחשב מקבלים גם הנחות על משחקים בחנות של מיקרוסופט. כן חשוב לציין שלא תקבלו את היתרונות של לייב גולד אם לא תבחרו בגרסת האולטימייט.

משחקים בענן של אקס בוקס

משחקים בענן הם התשובה של מיקרוסופט לביקוש להזרמת משחקים, והם מאפשרים לכם לשחק במשחקי אקס בוקס במכשירים שונים ללא צורך בקונסולה. הם חלק ממינוי גיים פאס אולטימייט, ואלה התכונות העיקריות שלהם:

 • אפשרות לשחק מכל מקום: כל עוד יש לכם חיבור אינטרנט יציב, אתם יכולים לשחק במשחקי אקס בוקס בסמארטפונים ובטאבלטים מכל מקום ובכל זמן. רק אל תשכחו לשים את המשחקים בצד מדי פעם ולעשות גם פעילויות אחרות כמו לצאת לטיולים עם המשפחה או לטפח את שאר התחביבים שלכם.
 • ספרייה נרחבת: לא כל משחקי האקס בוקס זמינים בענן, אבל הוא כן מכיל אוסף גדול שמבטיח שיהיה לכם מתוך מה לבחור.
 • אין צורך בקונסולה: שירות זה מבטל את הצורך בקונסולת אקס בוקס פיזית, והופך את המשחקים לנגישים יותר לקהל רחב יותר.

לסיכום

מגוון אפשרויות המינוי של אקס בוקס עלול להיראות בהתחלה קצת מורכב ומבלבל, וקל ללכת בו לאיבוד. עם זאת, חשוב לזכור שלכל אחד מסוגי המינויים יש יתרונות משל עצמו, וכן שכל אחד מהם עונה על צרכים שונים. תעשיית המשחקים מתפתחת במהירות, וכדי לעמוד בקצב כדאי להבין את ההבדלים בין כל האפשרויות שעומדות בפניכם. עקבו אחר הטיפים שפורטו במדריך זה כדי לבחור לכם את המינוי המתאים לכם ביותר. אז קדימה, למה אתם מחכים? בחרו מינוי והתחילו לשחק.

נגישות