ענת אחרק. נשדדה ליד הבית. צילומים: באדיבות ענת אחרק

ענת אחרק (50), אם לשלושה ילדים מראש העין, נשדדה ביום שני השבוע לאור יום סמוך לבית שלה ברחוב הצנחנים בראש העין. "אני מפחדת לצאת מהבית", היא אומרת. "לא האמנתי שדבר כזה יכול לקרות".

השוד אירע בשעה ארבע אחר הצהריים. ענת חזרה מהעבודה שלה בבית מורשת יהדות תימן בעיר. "בדרך כלל יש לי רכב", היא אומרת. "באותו היום הבן שלי לקח את הרכב ולכן הלכתי ברגל הביתה לרחוב הצנחנים. עברתי דרך שיכון ב' ודיברתי בטלפון. לא הרגשתי בכלל שעוקבים אחריי. בעוד אני משוחחת בטלפון, כאשר הגעתי ממש קרוב לבית, התנפל עליי מישהו".

אחרק מוסיפה לתאר את רגעי השוד: "מי שהתנפל עליי היה מכוסה כולו עם קפוצ'ון על כל הפנים שלו. הייתי בהלם כשהוא בא לחטוף את התיק שלי. הוא הפיל לי את המשקפיים והפלאפון, סובב אותי בצורה ברברית בשביל לחטוף את התיק".

צילום: באדיבות ענת אחרק

במהלך הראיון ענת נשמעת מזועזעת. "אני מספרת את זה ופתאום הכל חוזר אליי", היא אומרת בכאב. "פתאום ברגע אחד הבנתי ששודדים אותי. הוא סובב לי את כל הגוף, חטף לי את התיק והתחיל לברוח".

לדברי אחרק, מדובר בשני שודדים. "אחד חטף לי את התיק והשני עמד בצד. לא ראיתי פנים, כי הם היו מכוסים. אני חושבת שהוא היה גבוה ורזה. התחלתי לבכות ולצעוק בכביש אבל הוא היה ריק. התקשרתי מייד לבעלי והוא לא הבין מה קרה לי. לא חשבתי מעולם שישדדו אותי לאור יום, בשעה 16:00. השוטרים אומרים שזה פעם ראשונה שקורה דבר כזה בראש העין".

לאחר מקרה השוד הגיעו אל זירת האירוע שוטרים, שהחלו לחקור את אחרק וניסו לאתר את השודדים. "עד עכשיו לא תפסו אותם, אני עדיין נמצאת בהיסטריה ופחד. חשוב לי שאנשים יבינו שזה יכול לקרות לכל אחד ושנתחיל לשים לב ולהיות ערניים".

מה היה בתיק שחטפו לך?

"היו לי בתיק התכשיטים שלי, פנקסי צ'קים שלי, כרטיס אשראי, תעודת זהות, רישיון נהיגה, כל הכרטיסים שלי, גיפטקארד, פרטים אישיים, משקפיים. אתה מרגיש שפרצו לך לתוך הנשמה. אני מרגישה פחד לצאת מהבית".

צילום: באדיבות ענת אחרק

איך המשפחה שלך הגיבה למה שקרה לך?

"אני מאמינה שגם הם חוששים, למרות הם לא אומרים לי את זה. אני לא ישנה בלילות כבר שלושה ימים. אני חוששת, זה מפחיד. אתה רואה את זה רק בסרטים".

נפגעת פיזית במהלך השוד?

"כל הצד השמאלי שלי, היד והרגל, כואבים. לא יכולתי לקום מהמיטה. לא יודעת אם זה בגלל שהשודד סובב אותי באופן ברברי או מהסטרס בגלל המקרה".

ענת מספרת שלאחר השוד ניידות משטרה פיטרלו בראש העין במטרה ללכוד את השודדים. "אני רוצה שאנשים ייזהרו, שיבינו שיש חלאות כאלה שמסתובבים בראש העין".