אורית גור ז"ל ובעלה ליאור

בבית החולים בילינסון הסתיים היום (שלישי) בהצלחה ניתוח השתלת הכליה של משה שמעון, אביה של אורית גור ז"ל שנהרגה לאחר שנפלה מסוס במהלך טיול בגיאורגיה.


פרופ' איתן מור, מנהל מחלקת השתלות איברים בבילינסון שביצע את ההשתלה, אמר: "ב-35 השנים שבהן אני משתיל איברים לא נתקלתי במקרה אנושי נוגע ללב כמו זה שקרה היום. זו היתה השתלה קשה ומורכבת יותר מהרגיל עקב מצבו הרפואי של משה, אביה של אורית.  במשך כשנתיים חיפשנו תורם למשה אולם לא הצלחנו למצוא. בזכות תרומת הכליה אני מקווה כי משה לא יזדקק עוד לדיאליזה ויבריא ממחלת אי ספיקת הכליות ממנה סובל".

המקרה הטראגי אירע לפני כשבוע טיילו בגיאורגיה. אורית, מחנכת, וליאור, איש צבא קבע במערך ההגנה האווירית, תושבי אזור. במהלך הטיול רכבה אורית על סוס, והוא ככל הנראה נבהל והעיף אותה. אורית נחבטה על גבי קיר בטון, איבדה את הכרתה והועברה לבית חולים כשהיא מורדמת ומונשמת.

אביה של אורית גור ז"ל. זכה לכליה מהבת שלו

בבית החולים הצבאי עברה אורית ניתוח חירום, ובסיוע שגריר ישראל בגיאורגיה נשלח רופא ישראלי להטיסה לישראל. היא אושפזה בבית החולים תל השומר במצב אנוש, אך למרבה הצער מצבה הרפואי התדרדר.

לאחר מספר ימים בהם היתה מאושפזת קבע אתמול צוות רפואי כי היא סובלת ממוות מוחי נשימתי. אורית הותירה אחריה את בעלה ליאור, ושני ילדים - חיילת בת 20 ונער בן 16.5. 

בעלה ליאור החליט לתרום את איבריה להשתלה ביודעו כי היא נשאה כרטיס אדי. אביה של אורית, משה, המתין בשלוש השנים האחרונות להשתלת כליה והמשפחה קיוותה כי הכליה של אורית תמצא מתאימה. במהלך הלילה האחרון נמצאה התאמת רקמות בין האב משה לבתו ואז יצא לדרך מבצע ההשתלה שהסתיים בהצלחה.