השירותים בבית הספר שמעון פרס. צילום: באדיבות ההורים

הורים לתלמידים בבית הספר היסודי ”שמעון פרס“ בשכונת פסגות אפק בראש העין מתלוננים כי השירותים בבית הספר מזוהמים וכי קיים מחסור באנשי ניקיון במוסד החינוכי.

מתמונה שהופצה ברשת הפייסבוק ניתן לראות כי האסלה מלאה בניירות טואלט ומלוכלכת מאוד, מה שמצריך מתלמידים להתאפק עד הגעתם הביתה בתום יום הלימודים.

”מדובר בבית ספר צומח שבשנה שעברה למדו בו כ-300 תלמידים בתשע כיתות", הסביר אחד ההורים. ”השנה מספר התלמידים יותר מכפול ובבית הספר לומדים כ-650 תלמידים ב-20 כיתות".

למרות זאת, טוענים ההורים, תקציב מספר השעות המוקצות לניקיון בית הספר נשאר כפי שהיה. ”בשנה שעברה הוקצו למנקה שלוש שעות ביום וזה המצב גם השנה. המנקה צריכה להספיק באותו זמן לנקות את בית הספר ו-45 תאי שירותים".

הורה אחר תמה מדוע יש תקציב לקיים את התימנה ותקציב לניקיון השירותים אין. ”תימנה בתקציב של למעלה ממיליון וחצי ש“ח זה יפה אבל תקציב לניקיון בסיסי כך שילד בן 6 לא יצטרך להתאפק יום לימודים שלם כי אין לו היכן להתפנות בצורה שמכבדת אותו כאדם אין בנמצא“, כתבה אם נוספת בפייסבוק.

"מדובר בסדר עדיפויות לקוי מאוד ולמרות שהעירייה הבטיחה שמתחילת אוקטובר יגדילו את כמות שעות מנקה - הדבר לא נעשה. רק בתקציב שהוקצה לעדן בן זקן בתימנה אפשר היה להגדיל את שעות המנקה לשנה שלמה".

בנוסף, טוענים הורים כי קיים מחסור בסבון לשטיפת ידיים ובנייר טואלט. “בשעת הצהרון בית הספר כבר ממש מזוהם“, ציין הורה נוסף. ”בשירותים יש ריח חריף של שתן שמגיע עד לכיתה. אין סבון, אין נייר והמצב ממש רע".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "על פי תוכנית העבודה, תתוגבר תוכנית הניקיון בבית הספר ע"ש שמעון פרס כמו כל בתי הספר בעיר".