צילום: באדיבות ההורים

הורים לילדים הנמצאים בצהרון העירוני בבית הספר ”שמעון פרס“ בשכונת פסגות אפק בעיר גילו השבוע כי במהלך החגים בית הספר משמש גם כבית כנסת. הדבר התגלה להם במקרה במהלך חול המועד כאשר הבחינו באנשים זרים מתפללים בחדרים שונים בבית הספר.

”בית הספר הוא לא בית כנסת ואין סיבה שמבוגרים זרים יסתובבו בין הילדים“, אמרה אם לילדים הלומדים במוסד החינוכי. ”אנשים זרים נכנסים ויוצאים מבית הספר באחן מפריע כאשר במקום מתקיימת פעילות של תלמידים. לא מקובל שאנשים זרים ייכנסו לשטח בית הספר באין מפריע ויסתובבו בין הילדים“.

הורה נוסף ציין כי בית הספר לא מיועד לתפילה. ”אם הכניסה של המתפללים לא תואמה מול העירייה, יש מחדל חמור של אבטחה ואם הכניסה שלהם תואמה יש להרבה הורים בעיות עם זה. ממש מטריד שיש זרים שמסתובבים בין הילדים. אין לי בעיה שיתפללו כשאין פעילות בקייטנות ובבית הספר אבל לא כשיש נוכחות של תלמידים“.

למה זה כל כך מפריע לכם?

”אלו אנשים זרים שאנחנו לא מכירים ולא חסרים סוטים ופדופילים. אני לא אומרת שהמתפללים כאלה אבל אין לדעת והילדים לגמרי חשופים. השירותים משותפים ואף אחד לא רוצה שהילד שלו יהיה ללא השגחה בשירותים עם אדם זר, כבר היינו עדים למקרה תאיר ראדה“.

בנוסף, מסביר עוד הורה, למשרד החינוך יש חוקים הנוגעים לכניסת אנשים לבתי ספר וגנים בזמן פעילות. ”זה לא מקרה חירום שצריך להפר את החוקים האלה“, הוסיף. ”הפחד שלנו הוא לא מהאנשים שהגיעו להתפלל אלא מכך שאדם זר יצליח להסתנן יחד איתם ויפגע בילדים“.

מדוברות העירייה טרם התקבלה תגובה.