ליצן בראש העין. צילום: מתוך הרשת החברתית

תושבים בראש העין מדווחים על ליצנים שאוחזים בסכינים או פטישים ומבהילים את העוברים והשבים.

באחד המקרים, שתועד בסרטון שפורסם ברשת החברתית, נראה ליצן ברחוב שבזי בעיר במהלך שעות הלילה. "זה היה ממש מפחיד", אומרת תושבת העיר. "הוא אחז משהו שנראה כמו סכין". 

במקרים אחרים, מדווחים תושבים, נראו ליצנים עם מסיכות באזור גן המומינים, סמוך ל"מאפיית הכפר" ובמספר פארקים ברחבי העיר.

מדובר בתופעה שמתפשטת ברחבי הארץ בימים האחרונים, בעקבות סרט הקולנוע "זה", שיצא לאקרנים לפני כשבועיים. הסרט מספר את סיפורה של חבורת נערים שמגלים דמות ליצן מרושעת בעיירה שלהם. הסרט עורר עניין רב והביא לתופעה דומה גם בארצות הברית ובבריטניה.

היום (שלישי) נערכן סריקות אחר ליצן בראש העין, לאחר שאדם התקשר למוקד 100 ודיווח על אדם שחובש מסיכה ומפחיד אנשים. עד כה לא נמצא הליצן הבעייתי.

תופעה דומה מתרחשת גם בפתח תקוה, שם נראו בימים האחרונים ליצנים רבים. 

גן הנשיא בפתח תקוה. צילום: מתוך הרשת החברתית

מהמשטרה נמסר: "נמשך מאבק המשטרה הנחוש בתופעה החברתית הפלילית והפסולה של נערים עטויי מסכת ליצנים, המנסים לזרוע פחד בקרב הציבור בישראל ולהפר את שגרת חייו. התופעה גוררת גם חשש שמישהו יפרש את ההלצה כאיום ממשי ויפגע בנערים, שעושים לעיתים שימוש באביזרים שונים דמויי כלי תקיפה.

"לאור זאת אנו קוראים לציבור לא ליטול את החוק לידיים ולא לפגוע באותם בני נוער. מעשי ההפחדה, וכן כוונות הנערים ברובם המוחלט של המקרים אינם כוללים פגיעה פיזית או רצון לפגוע בגוף או רכוש. במצבים אלו יש להתרחק מהמקום ולדווח למשטרה בהקדם. כמו כן אנו קוראים לבני הנוער בישראל, שלא לקח חלק במעשה החברתי הפסול שעומד בניגוד לחוק, שכן זה יתקל באכיפה משטרתית נחושה ובלתי מתפשרת. לצד פעילות המשטרה אנו קוראים להורי הנערים לוודא כי ילדיהם לא נוטלים חלק בטרנד החברתי המסוכן שעשוי לסבך את ילדיהם בפלילים".