צילום: גיל לרנר

נפרדנו כך: חודש בלבד הספיק לעיריית ראש העין על מנת להחליף את ספק הצהרונים בגנים ”קיטו מרום“. את ניהול הצהרונים תקבל החברה העירונית למרכזים קהילתיים, תרבות, פנאי וספורט, ”מקום בלב“, אשר ניהלה עד השנה האחרונה את כל הצהרונים בעיר ומאז תחילת השנה ניהלה את הצהרונים בבתי הספר.

מאז תחילת השנה התלוננו עשרות הורים על מחסור של נשות צוות בצהרון, היעדרות סייעות, מחסור באוכל, תחלופה גבוהה של נשות צוות, אי קיום חוגים, סגירת צהרונים ללא התרעה, אי פתיחת צהרונים, איחוד צהרונים כך שהיו יותר ילדים מהתקן ועוד.

חשוב לציין כי רק כשלושה שבועות לפני פתיחת הלימודים נעשתה ההתקשרות בין העירייה לקיטו מרום. בזמן הזה נדרשו בחברה לגייס סייעות, לבצע רישום מחדש של הילדים שכבר נרשמו לצהרונים, ולהכיר את העיר.

ביום רביעי בערב פורסמה הודעה בעמוד הפייסבוק של מקום בלב ולפיה ”בהסכמה עם חברת קיטו מרום סוכם כי ניהול ותפעול של צהרוני גני הילדים בראש העין יעבור לידי מקום בלב החל מה-1 באוקטובר“, שלושה ימים בלבד לאחר פרסום ההודעה.

”אני רואה בצער את הדרך שבה בחרה העירייה לפרסם את ההחלטה, מספר דקות אחרי קבלתה באמצעות כלי התקשורת והרשתות החברתיות, בטרם הספקתי לשתף את העובדים שנאלצו לשמוע על כך מצדדים שלישיים“, אמר מנכ“ל קיטו מרום, אלי כסיף. ”צוות העובדות עשו כל שביכולתן כדי להצליח בעבודתן ואכן הצליחו תוך פרק זמן קצר מאוד לאייש את עשרות הצהרונים ולהעניק ביטחון וחום לילדים“.

מהעירייה נמסר בתגובה: "חברת 'קיטו מרום' נבחרה כספק לניהול הצהרונים. בתום חודש של הפעלת הצהרונים ועל אף ההתגייסות של קיטו מרום ומקום בלב לתגבור כוח האדם, הצהרונים לא הצליחו להתייצב במלואם. בשבוע שעבר נערכה פגישה של הנהלת מקום בלב וחברת קיטו מרום במהלכה הוחלט במשותף על סיום ההתקשרות. תוכן ההודעה תואם את ההחלטה שהתקבלה בפגישה ומחובתו של מקום בלב כתאגיד עירוני המעניק שירות לתושבי העיר לעדכן את ההורים בדבר השינוי".