גן מנגו. השלמת הבנייה התעכבה

    

גני הילדים ”משמש“, ”קיווי“, ”אגס“, ”רימון“, ”מנגו“ ו“תפוז“ בשכונת פסגות אפק יועתקו מיד לאחר חופשת סוכות לגנים במתחם 908. כל זאת לטובת בניית מבני ציבור במבנים בהם נמצאים הגנים כיום.

מעבר הגנים התאפשר בעקבות השלמת בניית גני הילדים החדשים במתחם 908, בנייה שהייתה אמורה להסתיים עד תחילת שנת הלימודים אך התעכבה. לאור זאת, שובצו הגנים המדוברים במגרשים 207 ו-203 והדבר גרם לבעיות רבות בשל העובדה שחלקם לא היו מוכנים בזמן לפתיחת שנת הלימודים ובאחרים התבצעו עבודות בקומה השנייה של המבנה ובחצר הגן - דבר שמנע מהגננות לאפשר לילדים לשחק בחצרות הגנים.

בסופו של דבר, עקב מאבק ההורים, ניתנה הוראה לקבלנים לעבוד במתחמים אלה רק לאחר השעה 17:00 - אז מסתיימת פעילות הצהרון בגן. למרות זאת היו לא מעט תלונות על כך שהקבלן עובד בשעות פעילות הגן וסרטונים של פועלים עובדים במתחמי הגנים בשעות אלה הועלו לרשתות החברתיות.

לדברי חנוך עוז, יו“ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, הגנים המדוברים יועתקו למגרש 908 לצורך סיום רציף של העבודה. ”בכל מקרה ניתנה הנחיות לקבלן שכאשר ישנם ילדים בגנים - לא יתבצעו שום עבודות“, הוסיף. ”הדבר חמור ובניגוד להנחיות ואם הורים נתקלים בכך, נבקש לעדכן אותנו על מנת שנמנע זאת“.

עוז הוסיף כי הגנים יועברו למשכנם החדש וישארו שם לפחות עד סוף שנת הלימודים ואילו המבנים שבהם היו עד עתה הגנים יאוכלסו רק בתחילת שנת הלימודים הבאה“.