מימין: ד"ר בוריס גולדברג, המנכ"ל שרון וגנר וויטלי תבור. צילום: תומי הרפז, מתוך "כלכליסט"

עשרות עובדי חברת "קלאודין" בראש העין קיבלו אתמול (חמישי) בהפתעה את הפרסומים בתקשורת הכלכלית אודות המשא ומתן לרכישת החברה על ידי ענקית התוכנה "מיקרוסופט" בסכום שמוערך ב-50 עד 70 מיליון דולר. השאלה שעלתה בשיחות המסדרון בין העובדים היתה כמה כסף ירוויח כל אחד מהם אם הרכישה אכן תתבצע - מאות אלפים או מיליונים?

חברת הסטארט-אפ "קלאודין" (Cloudyn) פועלת מרחוב המלאכה בפארק התעשייה "אפק" בראש העין. החברה מספקת לארגוני ענק שירות אנליטיקס ואופטימיזציה של תשתיות ענן. מלבד ראש העין, יש לחברה סניפים גם בניו יורק ובבוסטון שבארצות הברית. החברה הוקמה בשנת 2011 על ידי ד"ר בוריס גולדברג, המנכ"ל שרון וגנר וויטלי תבור. היא מונה בסך הכל כ-80 עובדים, שחלק מהם מגיע בכל יום לפארק "אפק".  

כאמור, העובדים מספרים שהופתעו מהפרסומים בתקשורת על עסקת המיליונים שמתגבשת. "לא ידענו בכלל שיש כוונה ממשית לרכוש אותנו", אומר אחד העובדים. "אנחנו מקווים לקבל משהו מהרווחים כפי שנהוג בחברות סטארט-אפ שעושות אקזיט". 

על איזה סכום העובדים בונים מתוך מאות מיליוני השקלים שהחברה תקבל ממיקרוסופט?

"אם כל עובד יקבל מיליון אחד אנחנו נהיה מסודרים. סך הכל כולנו כאן צוות משותף בעשייה ומתרגשים מזה שחברה גדולה כמו מיקרוסופט מתעניינת בשירותים שאנחנו מציעים". 

למה החברה יושבת דווקא בראש העין?

"ראש העין נמצאת במיקום מרכזי מבחינת הנגישות. יש כאן את כביש 5 וכביש 6 שמצטלבים אחד עם השני ואפשר להגיע מכל מקום בארץ לפארק התעשייה. תוסיף לזה שמדובר במרכז הארץ, 15 דקות מתל אביב, ותבין למה החברה החליט להתמקם דווקא כאן. הבעיה היחידה היא הפקקים בדרך לעבודה. כל בוקר התנועה לפארק אפק תקועה, אבל כבר התרגלנו". 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו