הסיבוב הראשון בליגה הלאומית בכדוריד הסתיים השבוע ובמכבי פ"ת מסכמים אותו בטעם חמוץ-מתוק. הקבוצה נאבקת על המקום הראשון, המקנה עלייה אוטומטית לליגת העל, לצד עירוני קרית אונו. את הסיבוב מסיימת מכבי במקום השני, עם הפסד אחד, לקרית אונו, שמוליכה את הטבלה ללא הפסדים. יחד עם זאת, העובדה כי מכבי נוצחה בידי אונו בשני שערים בלבד (20:22), משאירה את המאבק פתוח. במידה והקבוצות יסיימו את העונה במאזן זהה, מה שיכריע את הכף יהיה המפגשים בין השתיים. "הסגל שלנו עבר הרבה שינויים העונה, הגיעו ארבעה שחקנים מליגת העל ולכן לקח זמן עד שהקבוצה התחברה", סיפר דודי בן חיים, שחקן הקבוצה, "הצלחנו לנצח גם כשלא נראינו טוב ומהרגע שהתחברנו, אנחנו משחקים מצוין. לקחנו את ההפסד לקרית אונו בצורה קשה. היינו הרבה יותר טובים מהם, אבל יש להם יותר עומק בספסל והם ניצלו זאת. האכזבה הייתה גדולה".

הליגה תחודש ב-17/1 ומכבי תתארח אצל מכבי קרייתים. המאבק, משוכנע בן חיים, יוכרע במפגש הבא עם קרית אונו שייערך באמצע חודש מרץ. "אני לא רואה אפשרות שאחת משתי הקבוצות תאבד נקודות, אנחנו בכמה רמות מעל לליגה", אמר בן חיים, "יהיה קשה מאוד לנצח את קרית אונו. הם הביאו זר בלארוסי ששיחק בליגת העל. מגיע להם שאפו גדול על כך, זה מוכיח שהם הולכים בכל הכח על העלייה. אבל אנחנו לא מרימים ידיים. בסופו של דבר, מי שתרצה יותר, תהיה זו שתנצח. נעלה לכל משחק בסיבוב הזה כאילו זה גמר גביע, כי אסור לאבד נקודות והכל יוכרע במלחמת העולם עם קרית אונו. לנו מגיע יותר לעלות. אנחנו יותר מגובשים ויותר רוצים. לא נוותר בלי קרב".

בגביע המדינה ע"ש ישראל ברנר העפילה הקבוצה לרבע הגמר שם תפגוש בחודש הבא את א.ס. רמה"ש 2.

בצידה השני של הליגה, נועלת הפועל פ"ת את הטבלה, עם נקודה אחת בלבד בשמונה משחקים. כזכור, בעונה שעברה ירדה הקבוצה מליגת העל.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו