צילום המחשה: shutterstock

תושב פתח־תקוה (37) הואשם בשבוע שעבר בבית משפט השלום בעיר בפגיעה בפרטיות, הפרת הוראה חוקית, גניבה, התחפשות לצורך ביצוע פשע והסגת גבול פלילית, וזאת על רקע פריצה לבית אשתו בנפרד.

בכתב האישום נטען כי בזמן ביצוע העבירות היו השניים בעיצומו של הליך גירושין והתגוררו בנפרד. במסגרת תיק, שהתנהל ביניהם במהלך חודש מרץ, הגיעו הצדדים להסכמות, שכללו איסור לאיש או מי מטעמו להיכנס לדירת האישה. עוד הוסכם כי הגעתו לבניין מגוריה תהא לצורך איסוף או החזרת ילדיהם בלבד או למען איסוף דואר בין השעות 10:00-15:00.

בכתב האישום נטען בנוסף כי לפני כשבועיים פנה האיש לעסק לציוד תקשורת ושילם לבעליו 1,500 שקל עבור בדיקת הימצאות מצלמה נסתרת בסלון ביתה של האישה ונטרולה, באם היא קיימת. באותו המעמד חתם האיש על טופס התחייבות, לפיו הדירה המדוברת היא בבעלותו, וכי הוא מתגורר בה. בנוסף, הצהיר כי הוא נותן את מפתחות הדירה ומאשר כניסה לשטח הסלון לצורך הבדיקה.

בכתב האישום נטען עוד כי למחרת הגיע בעל החנות לבצע את הבדיקה, ואכן מצא בסלון מצלמה נסתרת בצורת קליע, וכן מערכת הקלטה וצפייה. לבקשת האיש, הוא נטרל את המצלמה ואף מחק את כל ההקלטות. למחרת פרץ האיש לדירה, כשהוא עוטה על פניו מסכת לטקס המדמה פני אדם, נעל את הדלת, כיסה את עינית המצלמה במשענת כיסא ובמשך כ־40 דקות פתח ורוקן מגירות וארונות על תכולתם, תוך השארת אי־סדר במקום.