אלינה גרינשפון. צילום: פרטי

תרגול חופשי ליוגה באגם ראש העין יתקיים ביום חמישי הבא, לרגל יום היוגה הבינלאומי שיתקיים ב-21 ביוני החליטה אלינה גרינשפון (26), מורה ליוגה קלאסית, לחשוף את תושבי העיר ליוגה. ”התרגול מתאים לכל הרמות, גם למי שאינו מנוסה ביוגה“, הסבירה גרינשפון. ”השיעור יהיה בסגנון האטה יוגה, הצורה הקלאסית של תרגולי היוגה. השיעורים מתקיימים בזרימה בין התנוחות (ויניאסה) כמדיטציה בתנועה, עם דגש על נשימות ונוכחות, ותשומת לב מרבית לבטיחות התלמידים“.

גרינשפון מדגישה כי תרגול האטה יוגה מסייע לגמישות, פיתוח כוח פיזי ומנטלי, הארכת השרירים, ריכוז, הפגת מתח וחרדה, ומציאת השקט הפנימי. ”בקיצור, כל הכלים לחיות במציאות המהירה והמלחיצה שלנו, ולהישאר בריאים ומאושרים“. 

והיא יודעת על מה היא מדברת. בעבר הייתה גרינשפון עורכת חדשות, סטודנטית צעירה, ומכורה לחדר כושר. ”הכל היה חייב להיות בדיוק מושלם“, סיפרה. ”הייתי צריכה להישבר לחלוטין כדי להיבנות מחדש, ושם גיליתי את היוגה. עולם היוגה פתח בפניי הזדמנויות רבות כל כך, ובראשן ההזדמנות להאט ולמצוא שקט. הוא פשוט שינה את חיי לטובה. לכן היום, אני מקדישה את חיי להפיץ את התרגול הזה כדי שגם אחרים יוכלו למצוא את השקט שבלב הסערה". 

אלינה גרינשפון באגם בעיר

לפני מספר חודשים עברה גרינשפון מתל אביב לראש העין. ”נמשכתי לירוק שלה, לשקט שלה, ממש הרגשתי שמצאתי את השילוב המושלם בין כפר לעיר“. כעת, החליטה גרינשפון להעניק שיעור חופשי באגם ביום היוגה הבינלאומי. ”היום הזה יהיה יריית פתיחה לסדרה של שיעורים פתוחים שיתקיימו באגם ראש העין מדי שבוע, אשר צפויים להתחיל בעוד כמה שבועות“.

ניתן להתעדכן בפרטים בעמוד האירוע שגרינשפון פתחה או בעמוד הפייסבוק שלה.