מיכל קגן ובנה. צילום: סיגל רייכמן

מיזם חדש החל לפעול לאחרונה בראש העין במטרה לסייע לאמהות לאחר לידה. המיזם שנקרא ”אמהות יוצרות משפחה" הגיע כמענה אישי לצורך של מיכל קגן, מדריכת התפתחות תינוקות ופעוטות ויועצת שינה, לאחר לידת בנה השלישי לפני כשבעה חודשים.

"תחושות ורגשות כמו בדידות, חוסר הבנה ועוד הרבה תחושות אחרות הציפו אותי באותם ימים", סיפרה. ”גם כשביקשתי יותר תמיכה ועזרה אף אחד לא הצליח לתת לי מענה מדוייק למה שחיפשתי". 

כחלק מהמיזם אמהות מהעיר יקבלו מענה במגוון תחומים, הכל ייעשה על ידי מתנדבות וללא תשלום מצד האמהות שיקבלו את השירות. בין היתר, אמהות לאחר לידה יתמכו אחרות באמהות לאחר לידה בהנחייתה של קגן, יתקיימו מפגשים חלקם עם התינוקות וחלקם בהרכב משפחתי.

”האמהות יקבלו מקום ללא שיפוטיות, מקום בו יכילו ויחבקו אותן, מקום בו יוכלו לפרוק הכל ללא חשש“, סיכמה קגן. ”זה יהיה בית של אמהות לתינוקות רכים עם ערכים. ייווצרו קשרים, חברויות עמוקות וניצור משפחה אחת גדולה".

איך היו התגובות למיזם?

"אמהות שמגיעות אלי שמעו על הרעיון וממש התלהבו. הן רוצות להתנדב. חשוב להדגיש שהכל נעשה בהתנדבות, אין כאן מטרת רווח כלכלי, רק אישי".

פעילות שמארגנת קגן לאמהות ותינוקות. צילום: פרטי

מה הביא אותך לחשוב על המיזם?

"מה שהניע אותי הוא מותו של אבי שנפטר בדיוק ארבעה שבועות לאחר שילדתי את הבן הקטן שלי. הוריי תמיד לימדו וחינכו אותנו לתת וכשילדתי, קיבלתי חיזוקים בעיקר מאמהות שהגיעו אלי - דווקא מאמהות לתינוקות קטנטנים שהן בעצמן חוות את הבדידות. תמיד תרמתי ונתתי מעצמי לאחרים, אבל החלטתי שאני רוצה לנתב את הידע, הערכים והמקצועיות שלי במקום אחד. לקהל שבאמת זקוק, רוצה ופתוח לקבל באהבה".