ילדי גן תאנה והצוות מקבלים את הפרס. צילום: יוני רייף

גן תאנה מראש העין זכה במקום הראשון בארץ באות המיחזור זו השנה החמישית ברציפות. בטקס שהתקיים בשבוע שעבר בתאגיד המיחזור אל"ה, קיבל הגן את אות המיחזור על איסוף הכמות הגדולה ביותר של בקבוקים - כ-58,200 בקבוקים וקיבלו עבורם כ-17,500 ש"ח דמי פיקדון. 

בטקס הענקת אותות המיחזור לשנת 2017 שנערך בסוף השבוע שעבר על ידי תאגיד המיחזור אל"ה בחולון, הוענקו לבתי הספר וגני הילדים מובילי המיחזור בתחום מיכלי משקה, אותות הוקרה על הצטיינות בשיעורי מיחזור גבוהים ותרומתם הרבה לסביבה.

לטקס המרגש הגיעו זוכי המקום הראשון בקטגוריית גני הילדים המובילים במיחזור, נציגי גן תאנה: הגננת, עדי פרבר, סייעת הגן, טטיאנה וולפסון, ילדי הגן המצטיינים: דניאל בן ארי, ליאל עורקבי, אדל עמרן, אורי אושמי ואדיר נחום. בטקס נכחו גם סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך הממלכתי, סיגל שיינמן, מנהלת מחלקת איכות הסביבה, דפנה לביא, ומנהלת המחלקה לחינוך קדם יסודי, רינת מלול. נציגי הגן קיבלו את אות המיחזור, תעודה וגביע.

פרבר אמרה כי בכספי הפיקדון נבנתה סככה בחצר הגן ונקנה ציוד ספורט לילדים, כמו כן, טופחו גינות הגן ונשתלו בהם צמחי תבלין, ירקות ופרחי נוי. פעילות הגן בתחום השמירה על הסביבה מתקיימת במהלך כל שנת הלימודים. בין היתר פועל הגן לטיפוח גינת ירק, מרכז להאכלת ציפורים, שיתוף הורים בעשיה הירוקה, שימוש מושכל במשאבי טבע ועוד. 

מזה כ-10 שנים, עורך תאגיד המיחזור אל"ה פעילויות במוסדות החינוך בכל רחבי הארץ תחת הכותרת "מיחזור זה כל הסיפור" לעידוד תלמידי בתי הספר וילדי הגנים לאסוף בקבוקים ומחנך אותם לפעילות ירוקה והתוצאות ניכרות בשטח. מוסדות החינוך שהצטיינו בשיעורי המיחזור נהנו מדמי הפיקדון על מכלי המשקה שמיחזרו, והשתתפו בפעילויות כמו: ימי עיון, סדנאות, שיעורי עזר, הצגות, רכישת ציוד ועוד.

"מדי שנה אנו נרגשים לחלק את אות המיחזור למוסדות החינוך שהצטיינו במיחזור במהלך השנה החולפת ולראות את המחויבות והמודעות של הדור הצעיר לשמירה על הסביבה“, אמרה נחמה רונן, יו"ר תאגיד המיחזור אל“ה. ”לילדים יש תפקיד חשוב. כבר מגיל הגן הם גדלים לסביבה שמדברת ונושמת קיימות: מפרידים אשפה, ממחזרים ומקפידים שכך ייעשה גם בבית. אין ספק שעשינו כברת דרך משמעותית ב- 15 שנים האחרונות והמיחזור הוא חלק מה-DNA שלנו“.