בקר באירוע ההצדעה. צילום: נדין בן יוסף

חיה בקר (79), שורדת שואה מראש העין, השתתפה בתחילת השבוע באירוע הצדעה מרגש לנשים שורדות שואה בהשתתפות שרים, חברי כנסת, וחיילות לוחמות שהתקיים באוניברסיטת בר אילן. באירוע השתתפו 70 שורדות מכל הארץ, כמספר שנותיה של המדינה. 

את ראש העין ייצגה בקר, נשואה אם לשלושה, סבתא לשמונה וסבתא-רבא לארבעה נינים, המתגוררת בשכונת גבעת טל בעיר ב-26 השנים האחרונות. בקר, שנבחרה לייצג את מועדון מופ“ת בעיר בלטה באירוע בחיוך, בשמחת החיים שלה, באופטימיות וכמובן ביופייה. מועדון מופ“ת הינו מועדון לשורדי שואה בעיר, אשר החל לפעול לפני כשנה על ידי האגף לאזרחים ותיקים במקום בלב.

”מאוד נהניתי. כל האירוע היה ממש מושקע ובאמת הרגשתי כמו מלכה“, סיפרה בקר. ”שבוע לפני האירוע הודיעו לי שנבחרתי לייצג את ראש העין. קצת התרגשתי, אבל הייתי בסדר גמור“. בקר מספרת כי השורדות התקבלו באיורע בחיוכים ובחיבוקים. ”כל אחת מאיתנו קיבלה טיפול פנים,  מניקור, עיצוב שיער, ואיפור. לאחר מכן היו המון צלמים שצילמו אותנו מכל הכיוונים“.

צילום: נדין בן יוסף

בהמשך היום, היו נאומים, הופעה וכל אחת מהשורדות עלתה לבמה, קיבלה סרט שעליו נכתב "גיבורות היופי" ופרח מילדי גנים. מראש העין הגיעו לטקס על מנת ללוות את בקר: מנהלת המחלקה לגיל הזהב באגף לשירותים חברתיים, רונית סקיטל, מנהל האגף לאזרחים ותיקים במקום בלב, רוני שמחי, ומנהלת מועדון מופ“ת, נדין בן יוסף, שאף דאגה להסיע ולהחזיר באופן אישי את בקר ביום מיוחד זה.

בן יוסף מספרת כי לאחר שהפקת האירוע פנתה לאגף הרווחה העירוני, הוחלט לקיים הצבעה חשאית בין חברי המועדון על מנת לבחור את השורדת המתאימה ביותר מבין הנשים הפוקדות אותו. ”חיה נבחרה בהצבעה והיא באמת מתאימה“, אמרה בן יוסף. ”יש לה שמחת חיים והיא אישה מרשימה ומדהימה“.

השורדות גם קיבלו מתנות ותעודת הוקרה. "זה בהחלט היה יום מיוחד", סיכמה בקר. "מרגש מאוד לדעת שחושבים עלינו ומעריכים אותנו".