השרה גמליאל בביקור. צילום: באדיבות בית הספר

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, התארחה הבוקר בבית הספר הממלכתי-דתי לבנות אהל שרה בעיר. אל השרה התלוו ראש העירייה, שלום בן משה, מנהלת מחלקת החינוך, ניגסט מנגשה, ובכירים נוספים בעירייה. את הבוקר החגיגי פתחו הרכבי נגינה בחליל, מקהלת המנדולינות של בית הספר בניהולו של רזיאל מהצרי ומקהלת בית הספר.

מנהל בית הספר, ינון חיימי, סיפר כי בית הספר עוסק בהעצמה מגדרית, חוזקות ונשיות. ”לכל אורך שנת הלימודים ולרגל חגיגות 70 שנה למדינה, עסקנו בדמויות נשיות שהטביעו חותם במגוון תחומים במדינת ישראל“. 

לדבריו, כחלק מתהליך הלמידה, התלמידות התבקשו לבחור דמויות מופת נשיות ואף הציגו תערוכה המסבירה על נשים אלה. ”אחת לחודש אנחנו מזמינים דמות נשית משמעותית שתעצים את התלמידות“, המשיך חיימי. ”השרה גמליאל שיתפה את תלמידות כיתה ד‘-ו' בסיפור חייה, בהצלחות וגם בכשלונות שלה ונתנה להן עצות וטיפים“. 

ראשית תם, תלמידת כיתה ה‘ בבית הספר סיפרה כי התרגשה מאוד לקראת ביקור השרה. ”היא סיפרה לנו על כל הקשיים שעברה ועוברת במהלך חייה כדי להגיע לתפקידים השונים שביצעה“, אמרה. ”המסר הכי חשוב שאיתו יצאנו הוא שבכל אחת מאיתנו יש את הכוח להשיג, לפעול, לשנות ולתרום למען הזולת“.