צילום: באדיבות העירייה

כמאה תלמידים מכיתות ט‘-י' מראש העין הפועלים בפרויקט ”מעבירים את זה הלאה“ של תוכנית ”עיר ללא אלימות“ העבירו סדנאות לתלמידי כיתות ו‘-ז' ברחבי העיר בנושא בריונות ברשת. בפעילות שהתקיימה בשבוע האינטרנט הבטוח, המנחים הצעירים בחנו עם התלמידים את הגורמים לבריונות, דיברו על הפגיעה, הכאב והצלקת, ועל הקלות הבלתי נסבלת שבה ניתן לשלוח מילים פוגעות באמצעות המקלדת. 

מסר נוסף שהעבירו המנחים היה בדבר חשיבות שיתוף ההורים, או כל מבוגר משמעותי עבורם, ברגע של מצוקה. התלמידים ציינו כי אחת הסיבות שבני נוער אינם משתפים את הוריהם נובעת מהצורך להגן עליהם. "לספר להורים שלי זה היה להכניס גם אותם למעגל ההתעללות שעברתי“, ציינה תלמידה שעברה חרם. המנחים הסבירו לילדים כי ככל שההורים יודעים מאוחר יותר מה עובר על ילדיהם, כך גדלה עוצמת הכאב שלהם.

בפעילות נוספת שהתקיימה במסגרת התוכנית, תלמידי שכבה י''ב מתיכון בגין שהינם נהגים צעירים, נפגשו עם תלמידי חטיבות היובל למפגש בנושא "רוכבים וחיים – רכיבה בטוחה", בו שוחחו בגובה העיניים על חוויית הישיבה שלהם מאחורי ההגה. במסגרת זו שוחחו התלמידים גם על סכנות הרכיבה על אופניים חשמליים והוראת החוק המאפשרת רכיבה על כלי זה רק מגיל 16.