ט"ו בשבט בבי"ס צורים. באדיבות העירייה

אירועי ט"ו בשבט התקיימו היום (רביעי) במוסדות החינוך בראש העין. כחלק מהפעילות, תלמידות כיתה ה' מבית הספר צורים השתתפו בפעילות בגני הילדים והציגו לילדי הגן מחזה בנושא החג. בנוסף, סייעו התלמידות לילדי הגנים לשתול פרחים בחצרות וכל אחד מהילדים בגנים קיבל שתיל מתנה.

נציגי מועצת התלמידים בבית הספר לקחו חלק בפרויקט אימוץ מאבטחי מוסדות החינוך ויצאו עם אב הבית, רונן מלחן, לחלק לכל השומרים שתיל עם ברכה המתארת את פעילות קרן קיימת לישראל במהלך 70 שנות המדינה. 

בבית הספר רמב"ם נחגג סדר ט"ו בשבט סביב שולחנות ערוכים באומר, שירי ארץ ישראל, ובפירות הארץ אותו קיימו תלמידי שכבת כיתות ג', ההורים וצוות בית הספר. לטקס הגיעה גם מנהלת אגף החינוך, נגיסט מנגשה.

סדר ט"ו בשבט בבי"ס רמב"ם. באדיבות העירייה

בבית הספר טל צוין החג כבר ביום שישי, בטקס של תלמידי כיתה ד'1 בנושא אחריות, בהמשך היום התקיימה למידה מגוונת-רב גילאית, סביב נושאי ט"ו בשבט ואיכות הסביבה. במהלך הפעילות, תלמידי שכבת ה' חנכו את תלמידי שכבת ג' בפעילות של יצירת קיר עציצים מבקבוקים ממחזרים, תלמידי שכבה ו' חנכו את תלמידי שכבה א' ויצרו מתקן לעפרונות מגלילי נייר טואלט, ותלמידי שכבת ד' חנכו את שכבה ב' והכינו ארנק מקופסאות קורנפלקס.

סדר ט"ו בשבט נחגג גם בגן תאנה בעיר. 36 מתנדבים מתוכנית זה"ב בגן של החברה העירונית מקום בלב חגגו עם ילדי הגן. תוכנית זה"ב בגן היא תוכנית ארצית להתנדבות גמלאים בגני הילדים בנושא בטיחות בדרכים כדרך חיים. המתנדבים קראו בהגדת ט"ו בשבט, שרו ורקדו יחד עם הילדים. הורי הגן הכינו כיבוד ברוח ט"ו בשבט ובנושא בטיחות בדרכים, הנושא המוביל של תוכנית זה"ב בגן.

בגן דולב הכינו הילדים עציצים מקרטוני חלב ממוחזרים וכך למדו לא רק על מנהגי החג, אלא גם על חשיבות המיחזור והשמירה על הסביבה.