תלמידות הכיתה עם חסון. צילום: אורן שחף

תמר חסון, מחנכת כיתה א' בנות בבית הספר צורים בראש העין, לא יכלה להישאר אדישה לאחר ששמעה על הרצח של הרב רזיאל שבח ז"ל. בהתייעצות עם ועד ההורים הכיתתי, הוחלט לאסוף מתנות עבור ילדיו ולהכניס לחייהם קצת אור בימים קשים אלה.

שבח נרצח ביום שלישי שעבר בפיגוע ירי בכביש 60 בשומרון סמוך לחוות גלעד. הוא הותיר אלמנה, יעל, ו-6 יתומים: רננה (10), נעמי (8), מרים (6), מלכה (5), עובדיה (3) ובניהו (8 חודשים). "כאשר שמעתי שאבא לשישה ילדים נרצח הזדעזעתי", מספרת חסון. "חשבתי על הילדים ועל כל מה שמסביב וניסיתי לראות איך אפשר לשמח את המשפחה". 

רזיאל שבח ז"ל עם משפחתו. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של אילנה שבח

חסון החליטה להפנות את תשומת הלב דווקא ליתומים שהשאיר אחריו שבח. "פניתי לוועד הכיתה כדי לבדוק אם יהיה שיתוף פעולה והם נענו מיד ובחפץ לב", ממשיכה חסון. "ההורים בכיתה שאלו האם להביא אוכל ואמרתי שלא כי אני רוצה לשמח את הילדים ולהביא דברים רק עבורם".

למרות שההודעה הראשונית להורים יצאה במוצאי שבת והם התבקשו להביא את המוצרים עד אתמול (שני) בבוקר - שיתוף הפעולה היה מדהים. "הצלחנו למלא המון שקיות עם חטיפים, ממתקים, צעצועים, חומרי יצירה ואפילו בגדים חדשים", הוסיפה חסון. "זה היה מדהים".

אתמול, לאחר סיום הלימודים, נסעה חסון לבקר בביתו של הרב שבח בחוות גלעד שבשומרון. בדרך עברה בביתה באריאל לקחת גם מתנות ממנה. "אמנם אני חולה אבל לא רציתי לאכזב את התלמידות שלי שחיכו לשמוע על הביקור בבית המשפחה האבלה", הוסיפה. "אמא שלהם, יעל, מאוד התרגשה כשהגעתי. למרות שהיו שם מאות אנשים, היא קמה, נישקה אותי וחיבקה אותי. היא לא הפסיקה להודות לי ולתלמידות על כל המתנות ועל תשומת הלב. ההיענות של ההורים והתלמידות חיממה לי את הלב. זה לא מובן מאליו ושמחתי לראות את ההתגייסות הזאת".