צילום: באדיבות העירייה

100 תלמידים מכיתות ט-י“א הלומדים בתיכון ”בגין“ אולפנת ”זבולון, וחטיבות ”היובל“ ו“גוונים“ בעיר התארחו בשבוע שעבר בחברת ”מיקרוסופט“ ברעננה, שם השתלמו בנושא התנהגות זהירה, אחראית ומיטבית באינטרנט. 

התלמידים הם המנחים בתוכנית "מעבירים את זה הלאה" מטעם "עיר ללא אלימות" של המשרד לביטחון פנים. זו השנה החמישית שחברת מיקרוסופט מארחת את מנחי התכנית ליום הכשרה והעשרה. 

בין היתר, התלמידים השתתפו בהרצאה של מנהלת המרכז לאינטרנט בטוח, אורנה היילינגר, ששוחחה עמם על תופעת ה"שיימינג", ועל הזהירות משיתוף מידע שמידת אמינותו לא ידועה. לאחר מכן התחלקו התלמידים לקבוצות עבודה ודנו בנושאים שונים הקשורים באינטרנט: בריונות ברשת, מיתוג עצמי ברשת, התחזות ויתרונותיו של המידע הגלובלי, והכינו מיצגים אותם העלו במליאה. 

צילום: העירייה

כותבת התוכנית והמנהלת שלה, רוני תגור, סיכמה את היום כשדיברה על מנהיגות ואמרה כי חובתם המוסרית וזכותם הגדולה של המנחים בתכנית היא להיות חלק בתהליך השינוי של ההתנהגות במרחב הדיגיטלי. 

המפגש במיקרוסופט הוא חוליה מרשימה בשרשרת הפעילות של התוכנית מעבירים את זה הלאה, שבה המנחות והמנחים נכנסים לכל כיתות ו'-ז' בעיר, ומעבירים לתלמידים תכנים בנושאים כמו כבוד ומניעת אלימות.