צילום: באדיבות תיכון בגין

יום המורה צוין השבוע ברחבי הארץ וגם בראש העין ציינו אותו בלא מעט גנים ובתי ספר.

הגדילו לעשות הורי בית הספר ”נווה דליה“. הנהגת ההורים של בית הספר יזמה פרויקט מייקאובר לחדר המורים. לצורך ביצוע הפרויקט, צוות הורים התנדב למשימה שכללה עיצוב, תכנון ויומיים של עבודה מאומצת במהלך סוף השבוע, כשכל העת נשמר הסוד מהמורים.

"כדי לומר למורים האלופים שלנו תודה, החלטנו לפנק ולהפתיע אותם ביום המורה“, אמרה שירה ברף, יו"ר הנהגת הורים בבית הספר "שיזכרו שאחרי הכל ולפני הכל, הם המורים המקסימים של היקרים לנו. לא בקלישאות או בסיסמאות – פשוט ככה - מורים לחיים“.

חדר המורים נחשף ביום ראשון בבוקר בטקס קבלת פנים חגיגי שקיימו הורי וילדי בית הספר למורים בנוכחות סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, סיגל שיינמן.

המורים הגיבו בשמחה ובהתרגשות גדולה כאשר נכנסו לראשונה לחדר המורים המעוצב והחדש. ”על מנת להצליח במשימה המטורפת של מייקאובר לחדר המורים ב-24 שעות, גייסנו את ההורים שמוכנים שהגיעו בשישי-שבת, והתמסרו למשימה בחדוות תוך הקפדה על כל הפרטים הקטנים“, הוסיפה ברף. ”כדי להרגיש שאנחנו עושים מכל הלב בשביל הבית של כולנו“.

צילום: באדיבות בית ספר נווה דליה

בתיכון ”בגין“ נפרס שטיח אדום עם רקמת כוכבים לכבוד אנשי הצוות החינוכי, ממש כמו בהוליווד. כל כוכב נשא שם של אחד ממורי בית הספר וצוות ההנהלה. ”הרעיון היה להדגיש שאצלנו בתיכון כל מורה הוא כוכב“, אמר יו“ר הנהגת ההורים במוסד החינוכי, עמי מעודד.

האירוע הופק על ידי צוות האירועים של הנהגת ההורים בראשותה של אילנית פורת. השנה, הנהגת ההורים שמה את הדגש על היחס האישי לכל מורה ומורה וההערכה לעשייה לכל צוות ההוראה יחד. ההפקה ירדה אל הפרטים הקטנים ביותר על מנת להעביר את המסר של ההורים: מורה מושלם – מעורר השראה. במסגרת הארוחה שנערכה לכל צוות ההוראה, בית הספר חגג את העלייה המרשימה בזכאות לבגרות. הנהגת ההורים רכשה ריהוט לחדר המורים על מנת ליצור תחושה טובה יותר של בית חם עבור צוות ההוראה.

גם בבית הספר ”צורים“ קיבלו ההורים את הצוות החינוכי במחיאות כפיים ותרועות כאשר המורים צעדו על שטיח אדום שנפרס עבורם. בנוסף, חדר המורים קושט בשלטי ברכה ותודה, נתלו שלטים בכיתות והתלמידים הכינו ברכות אישיות כאות הערכה והוקרה לצוות.

כל אחד מהצוות החינוכי קיבל מתנה אישית – מחברת בעיצוב אישי עם שם המורה וארוחת בוקר עשירה ומפנקת הכוללת כוס אספרסו אישי. לבסוף הוצגה מצגת עם ברכות אישיות ממפקח משרד החינוך, מנהלת בית ספר הקודמת וצוות ההורים.