הספרדים לומדים מאיתנו: ראש העין קלטה בשנים האחרונות אלפי תושבים חדשים ואמורה לקלוט בתוך כחמש שנים כ-60 אלף. ממועצה מקומית קטנה וצנועה הפך היישוב שלנו לעיר גדולה ומבוקשת. העלייה המטאורית במספר התושבים בראש העין העלתה אותה על המפה הבינלאומית כעיר בולטת שמכפילה את אוכלוסיית התושבים שלה ומשתנה ללא היכר. זו היתה סיבה מספיק טובה למשלחת מספרד להגיע לכאן וללמוד מה סוד הקסם של העיר ואיך עושים את זה נכון.

שמה של ראש העין הגיע כאמור עד לספרד והשבוע הגיע לביקור היסטורי בעיר אנחל אנטוניו גרסייה גונזלס, ראש העיר פולה דה סיירו. מדובר במשלחת המלווה באנשי תקשורת מספרד, שהגיעה לעיר כדי ללמוד מקרוב את המודל של "קליטת תושבים חדשים במערך חכם". המודל זיכה את ראש העין לפני כחודש ב"פרס שר הפנים לחדשנות מוניציפלית".  

ראש העירייה שלום בן משה קיבל את המשלחת במרכז לקליטת תושבים חדשים ברובעים החדשים. בן משה הציג את התפתחות העיר בשנים האחרונות, שמתוכננת לקלוט בתוך 5 שנים כ-60 אלף תושבים חדשים. כמו כן הציג בן משה את תהליך הקליטה של התושבים החדשים, כל זאת תוך המשך ניהול תקין של העיר הקיימת.

"ראש העין נמצאת במהלך חסר תקדים שבו עיר של 40 אלף תושבים קולטת כמות גדולה של תושבים חדשים", אומר בן משה. "מדובר באתגר עצום ואנו ערוכים לכך. ראש העין כיום הינה העיר המובילה בישראל ברכישת דירות וזה מעיד על היתרונות המיוחדים שיש לעיר שלנו כעיר איכות מובילה".

בפגישה הוצג לאורחים סרט על העיר וסקירה על הבנייה החדשה ע"י שרון מויאל. בהמשך יצאה המשלחת לסיור ברובעים החדשים עם מ"מ ראש העיר בן ציון בית אור, והתרשמה מהיקפי הבניה העצומים. הסיור הסתיים בביקור בכנסייה ביזנטית עתיקה שהתגלתה עם תחילת עבודות הבניה החדשה.

המשלחת מספרד הציגה את העיר פולה דה סיירו, המכונה גם "לה פולה", ונמצאת במחוז אסטוריאס השוכנת לחופה הצפוני של ספרד. אוכלוסיית העיר מונה כ-152 אלף תושבים והיא השביעית בגודלה במחוז אסטוריאס.

בעירייה מסכמים בסיפוק את הביקור ואומרים כי הוא מביא עימו פוטנציאל לשיתופי פעולה חדשים ומשמעותיים.