לפני שמונה ימים פרסם אתר mynet ראש העין סקר מיוחד שבו שאלנו אתכם, הגולשים תושבי העיר, איזה נושא הכי חשוב לסיקור לדעתכם. תוצאות הסקר מצביעות על רצון חד משמעי: תחבורה במקום הראשון עם 37% מהנשאלים. במקום השני נמצא נושא תרבות וחיי לילה, עם 29%.

הנושא שנמצא במקום הראשון - תחבורה - מתיישב עם הדיווחים שאנחנו מקבלים באופן שוטף במערכת, על הדרישה לשפר באופן משמעותי את התחבורה בכלל והתחבורה הציבורית בפרט. עם הקמת השכונות החדשות, שאליהן הגיעו כבר אלפי תושבים ועוד יגיעו עשרות אלפים, נוצרים פקקים כבדים בכניסות וביציאות מהעיר מדי בוקר וערב. הבעיה נובעת בין השאר בגלל שהכבישים נותרו צרים יחסית, אבל נפח כלי הרכב גדל מאוד. כתוצאה מכך נתקעים עשרות אלפים בפקקים וזו, סביר להניח, אחת הסיבות לדרישה הברורה שלכם לעסוק בבעיות התחבורה. מן העבר האחר, אין בראש העין תחבורה ציבורית מספיק טובה ותחנת הרכבת מרוחקת קילומטרים מהעיר - מה שהופך אותה ללא רלבנטית עבור רבים מהתושבים.

בדף הפייסבוק של mynet ראש העין התקבלו פניות רבות מצד תושבים על ליקויים, בדגש על בעיות תחבורה. כך למשל כתבה ריקי: "תחבורה ציבורית לתל אביב - קו ישיר ולא קו שלוקח שעה להגיע. מליון תחנות וזוחל בעצלתיים". קרן כתבה לנו: "הפקקים ביציאות מהעיר בבוקר...אמנם לא חדש אבל מטריד מאוד. מה יהיה כשכל השכונות יאוכלסו". דביר כתב: "הפקקים וקודם היציאה לכיוון נחשונים ועד אחרי אלעד. דחוף להרחיב את הכביש". 

במקום השני, עם 29%, נמצא כאמור נושא התרבות וחיי לילה. סביר להניח שהכוונה כאן היא לעובדה שאין מספיק מתחמי תרבות בראש העין, כולל בתי קולנוע וקניונים שבהם יכולות לבלות משפחות. רק לאחרונה עסקנו בכך שתושבים דורשים הקמה של מתחמי בילוי בראש העין. נראה שככל שהשכונות החדשות יילכו ויתפתחו הנושא יעלה עוד יותר לכותרות.

אל המקום השלישי ברשימת הנושאים הכי חשובים לסיקור, עם 10% מהמצביעים, הגיע נושא החינוך. מדובר בנושא חם, במיוחד על רקע החשש של תושבי שכונת פסגות אפק שבית הספר החדש שהובטח להם לא יהיה מוכן בזמן ופתיחתו תידחה לשנת 2018. 

רשימת התוצאות מהמקום הרביעי ומטה: איכות הסביבה 8%, נדל"ן ועסקים 5%, פלילים וביטחון אישי 5%, בריאות 3%. במקום האחרון פוליטיקה מקומית עם 2% בלבד.

אנחנו כאן במטרה להשמיע את קולכם. יחד ניצור שופר, נקרא לשינוי היכן שצריך, נציג רעיונות חדשים ונעלה הצעות לפתרונות. במידה שתרצו להעלות עניין נוסף אתם מוזמנים לפנות אלינו בכתובת המייל: mynetpt@gmail.com.