צילום: באדיבות עיריית ראש העין

טקס זיכרון מרגש לזכר כ-4,000 יהודי אתיופיה שנספו בדרך לארץ ישראל, נערך השבוע באולם סימפוניה. הערב הינו פרי יצירתם של צעירי הקהילה, חברי "גיבוש פורץ דרך".

ברקו זרו נציג הארגון פתח את הטקס והדגיש בדבריו את חשיבות ההוקרה של יהודי אתיופיה שיצאו למסע ארוך וקשה בדרך לארץ הקודש, מתוך דבקות ואמונה גדולה במימוש החלום.  לרוח דבריו הצטרף גם ח"כ ד"ר אברהם נגוסה, יו"ר ועדת העלייה הקליטה והתפוצות אשר בירך את הנוכחים והדגיש בדבריו את חשיבות הזיכרון והמסורת של יהודי אתיופיה.

מאוחר יותר עלו לברך ראש העירייה שלום בן משה וכן הקייס לג'לם דסלי, אשר נשא תפילת זיכרון. רגע מרגש במיוחד נרשם כאשר לבמה עלתה ד"ר נגיסט מנגשה, מנהלת אגף חינוך ונוער, אשר שיתפה בסיפורה המשפחתי כבת הקהילה והזכירה בדבריה את אביה ז"ל שהלך לעולמו השנה וסייע רבות לבני הקהילה בעלייה לארץ ובקליטה בה.

במהלך הטקס, צפו המשתתפים בעדויות מרגשות של משפחות העולים. בהמשך, הודלקו נרות לזכר הנספים וכן נאמרה תפילת קדיש והמשתתפים עמדו לדקת דומייה לזכרם. את הטקס הנחתה טל יגזאו. הנעימה בשירתה שקד אבידר בניהולו המוזיקלי של קובי אחרק.

את הטקס חתם בני אנניה, חבר ארגון גיבוש פורץ דרך בסיפורו האישי משפחתי ואמר כי: "צעירי הקהילה החליטו לקחת את האחריות ולציין את יום הזיכרון בטקס עירוני מרגש בהשתתפות משפחות הקהילה ולספר יותר על שאירע וזאת כדי ליצור המשכיות לדורות הבאים ולהזכיר שמאחורי כל אחד ואחת מאיתנו יש סיפור שעלינו לזכור לספר ולהנציח".