צילום: באדיבות עיריית ראש העין

חוזרים למקורות. תלמידי כיתות ד’ מראש העין יצאו, זו השנה הרביעית, לסיור באתרי המורשת של העיר במסגרת תכנית הלימודים השנתית - "היישוב שלי”. התלמידים, כיאה לבני ראש העין, התחילו את הסיור בבית מורשת יהדות תימן, ומשם המשיכו לבית המועצה הראשון, המשיך למגדל השמירה ולבית הכנסת "היכל הקדושים" ברחוב אבן גבירול והסתיים בקולנוע ובבית "הפועל". 


בבית מורשת יהדות תימן התקיים סיור מודרך בתערוכות. התלמידים גם שמעו על המטבח התימני המסורתי, על הלימוד בבית הכנסת התימני ונהנו מסיפורים אודות העלייה וההתיישבות של עולי תימן בראש העין. בבית הכנסת "היכל הקדושים" נחשפו התלמידים לתולדות בית הכנסת, לפעילויות ולסמלים שבו. בקולנוע ובבית הפועל שמעו על מקומם של מוסדות תרבות וספורט אלה בחיי הנוער והמבוגרים באותם הימים.

 
מלבד החשיפה לתרבות תימן, למאכלים, לשפה ולמסורת שלה, המיוחד בפעילות זו הוא החיבור של המש”צים (מדריכים צעירים) והפש”צים (פעילים צעירים) מחטיבות הביניים "היובל", "גוונים", מתיכון ”עתיד” ומאולפנת “זבולון" בהדרכתם של מורי השל"ח המלווים את התלמידים והתלמידות לאורך המסלול ומעבירים פעילויות העשרה. בנוסף, גם צוות העובדים והמתנדבים של הארכיון ההיסטורי שבבית מורשת יהדות תימן ותושבים ותיקים המתינו לתלמידים בתחנות השונות וסיפרו למבקרים מחוויותיהם ומזיכרונותיהם מראשית היישוב.