הכינו את המגפיים: אם חשבתם שמזג האוויר החורפי מחייב אתכם להשאר בבית, כדאי שתדעו שאתם מפספסים את הלהיט החדש של תושבי ראש העין. מדובר בצעידות בוץ טובעניות במיוחד בגן הלאומי ירקון, שנמצא ממש מתחת לאף שלכם. 

בשבועות האחרונים, בעקבות הגשמים העזים שירדו באזור ראש העין, נוצר טרנד חדש בקרב תושבים אמיצים: הליכה בתוך ביצות טובעניות במיוחד שנמצאות בגן הלאומי ירקון. ברשות הטבע והגנים כבר זיהו את הפוטנציאל, מקיימים טיולים מודרכים לכל המשפחה ׁׁ(כולל הילדים) בתוך שלוליות הענק ומבטיחים שתצאו מלוכלכים. 

לאור הגשמים העזים שירדו בחודש דצמבר, הפכו מעיינות הירקון ביצה גדולה וטובענית. לאור זאת ניתן לקבל טעימה מהביצות, כשהשטח רטוב ובוצי אחרי כמה ימים גשומים.

אם אתם לא מפחדים להתלכלך, ואם יש לכם אומץ להתמודד עם ילדים ובוץ, רשות הטבע והגנים מציעה לכם להצטרף לטיול בעקבות הביצה הגדולה שהייתה קיימת במקום עד שנות ה-50. בזמנו מעיינות הירקון היו שופעים במים ויצרו ביצה גדולה וטובענית. כעת בחורף, ניתן לקבל טעימה מהביצות, כשהשטח רטוב ובוצי אחרי הסערות שהיו במקום והפריחה של הצמחייה במקום מגיעה לשיאה בתקופה זו של השנה עם מגוון עצום של בעלי חיים בהם ניתן לצפות.

מיותר לציין כי אל הפעילות, שמלווה במראות של עופות חורף, ברכות חורף ומיני דו-חיים וקרקורים, וביצות מדומות שנוצרו במיוחד לפעילות, יש להגיע מצויידים במגפיים ובמטריות. לאורך מסלול ההליכה שאורכו 3-4 ק"מ ונמשך בין 2-3 שעות יוקמו תחנות הדרכה ופעילויות ברוח המקום והעונה כמו הרצאה מאקולוג על עופות החורף שמגיעות לנדוד דרך הירקון, תחנת בנייה בבוץ, שלט ענק עליו יוזמנו הילדים להשאיר טביעות אצבע בעזרת הבוץ ועוד.

הפעילות הקרובה תתקיים בשבת ה-7.1.2017 בין השעות 10:00-14:00. הטיול יתחיל במתחם תל אפק ויסתיים בחניון הלילה, משם תצא הסעה בכל חצי שעה להחזיר את המטיילים לנקודת ההתחלה. בהמשך החורף צפויות פעילויות דומות נוספות לטובת מי שרוצה לשקוע עמוק בבוץ.