במסגרת פעילות מבצעית משותפת של משטרת ישראל ביחד עם משרד האנרגיה, נתפסו בלוני גז מסכני חיים בתוך שכונת מגורים בכפר קאסם.

בלוני הגז בכפר קאסם. צילום: דוברות המשטרה

שוטרים הגיעו בשבוע שעבר לבית בכפר קאסם ומצאו כי בשטחו אוחסנו 37 בלוני גז במשקל כולל של 444 ק"ג, 8 בלוני גז במשקל כולל של 384 ק"ג ו-3 בלוני גז במשקל כולל של 15 ק"ג.

סך הכל החזיק החשוד במקום בלוני גז במשקל כולל של 843 ק"ג! עוד התברר, כי הבעלים החזיק במקום מתקן למילוי גז והחזיק וניהל את העסק ללא רישיון עסק וללא היתר כנדרש בחוק. עוד גילו חוקרי המשטרה, כי בלוני הגז אוחסנו בתוך שכונת מגורים, ללא כל אמצעי הגנה וגרמו לסכנה ממשית לאזרחי המקום.

עם סיום הפעילות המשטרתית, עוכב לחקירה בתחנת המשטרה בעל המקום, בן 49, ובהמשך הגישה מחלקת התביעות של רישוי עסקים במשטרה כתב אישום בגין עבירה של עיסוק בעסק ללא רישיון יחד עם בקשת לסגירת בית העסק עד לתום ההליכים המשפטיים נגד החשוד.

בבקשת המעצר נגד החשוד עד לתום ההליכים המשפטיים צויין כי העסק פעל בניגוד לצו הגז (בטיחות ורישוי) וכי בלוני הגז אוחסנו בערבוביה, מקצתם בתוך מקרר ישן, חלקם שוכבים וללא סימון באם מדובר במיכלים ריקים או מלאים והכל בניגוד להוראות צו הגז. כל אלו ממחישים את סכנת החיים הממשית שנשקפה לתושבי המקום ולבאי בית העסק.

משך ההתנהלות בבית העסק הייתה בבחינת "פצצה מתקתקת" ונוצר חשש ממשי ומידי לביטחונם ובריאותם של חיי אדם במקום.

בגזר דין שניתן ביום ראשון השבוע בבית משפט השלום בכפר סבא, הודה הנאשם בכתב האישום שיוחס לו ונגזרו עליו, במסגרת הסדר טיעון, חודשיים של מאסר על תנאי למשך שנתיים, קנס כספי בסך 10,000 שקל, התחייבות בסך 20,000 שקל וכן הוצא צו לסגירת העסק.