השבוע נפגשו ראש עיריית ראש העין, שלום בן משה, יחד עם אופיר כהן – עוזר ראש העיר ואורלי אנקונינה – רכזת ההתנדבות העירונית בעיר, עם מנהלי ארגון ידידים – סיוע בדרכים.

הפגישה נערכה בלשכתו של ראש העיר ונכחו בה מנכ"ל ארגון ידידים – ישראל אלמסי, סגנו לייזי שטרן, ומנהל סניף ראש העין  – ירון הלוי.

הפגישה עם ראש העירייה. צילום: ארגון ידידים

ראש העיר קיבל סקירה מקיפה על הפעילות של הארגון ברחבי הארץ בכלל ובאזור מרחב 444 בפרט. בנוסף שמע ממנהל סניף ראש העין על הפעילות הענפה בסניף ראש העין בו מתנדבים מאות מתושבי העיר והאזור. ראש העיר התפעל ממספר האירועים המתקבלים מדי יום והודיע כי יפעל במחלקות העירייה השונות לסיוע בקידום פעילות ארגון ידידים בעיר ראש העין.

בין השאר דובר בפגישה על הקמת מערך משותף לפרסום פעילות הארגון במדיות השונות העומדות לרשות העירייה ובמדיה העירונית, כגון שלטי חוצות ועיתונות מקומית. עם עלייה בחשיפה של הארגון וריבוי המקרים בראש העין נוצר צורך לגיוס מתנדבים נוספים.

עוד סוכם כי עיריית ראש העין תצא בקריאה רשמית מטעם העירייה לתושבי העיר להצטרף לשורות הארגון ולהתנדב בסניף העירוני.

במסגרת שיתוף הפעולה המתקיים בין הארגון לבין העירייה הוחלט כי יתקיים סנכרון מלא עם המוקד העירוני וכן עם הפיקוח העירוני. סנכרון שכזה יאפשר הרחבה של פעילות וסיוע במקומות שונים בעיר וכן תיאומים מלאים בין עובדי הפיקוח העירוני לבין המתנדבים.

לפניות לארגון ידידים – סיוע בדרכים: 053-3131310. המוקד פעיל 24 שעות ביממה למעט שבתות וחגים.

ארגון ידידים הוא מיזם חברתי – התנדבותי שהוקם לפני כ-13 שנה. מטרת הארגון ומתנדביו להעניק עזרה ראשונה שאינה רפואית ושאינה מצריכה ידע מקצועי בדרכים ובבתים, 24 שעות ביממה, כל יום ויום במהלך השנה למעט שבתות וחגים. הוא מונה למעלה מ-15,000 מתנדבים ומתנדבות בכל רחבי הארץ מכל גווני האוכלוסייה.