ניקס הרמס עם בני משפחת שימנסקי. צילום: באדיבות משפחת שימנסקי

ההתאחדות הישראלית לכלבנות תקיים היום (שישי, 4.1.19) ובשבת (5.1.19) את תחרות "אלוף האלופים" השנתית לסיכום הפעילות הכלבנית. במסגרת האירוע ייבחר הכלב הבולט של השנה מתוך כל כלבי ישראל הנושאים את התואר "אלוף ישראל'.

אחד המועמדים הוא כלב הרודז'יאן רידג'בק ניקס הרמס של יבגני שימנסקי מראש העין. הוא יפגוש בתחרות שתתקיים בסביון את שופט הכלבים הבינלאומי תמאש יקל מהונגריה המצטרף אל מיטב בכירי שופטי ישראל, שיבחרו יחדיו את הכלב המצטיין השנתי, כלב שגם ייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות בהמשך השנה בחו"ל.

ההתרגשות אצל משפחת שימנסקי כמובן מרובה, ודומה שאפילו הכלב ניקס מתרגש לקראת האליפות. ניקס הוא בן כשנתיים וחצי, הוא נולד בבית גידול נודע במוסקבה והגיע לארץ כגור. משפחת שינסקי בחרה להביא אותו לארץ כי הייתה מודעת לאיכויות שלו עוד לפני שהכלב הגיע לביתם בעיר. יבגני מספר: "כלב מתועד הוא כלב שהתכונות שלו ידועות מראש. רצינו כלב מגזע רודזיאן רידג'בק מכיוון שזהו גזע שמאוד התחברנו ליופיו ולאופיו, מדובר בכלבים  בעלי אופי ייחודי. כלבים מאוד אינטילגנטים, נאמנים, חזקים ואמיצים. ניקס הרמס הוא שילוב של כל התכונות הללו ויותר".

ואכן, ניקס רק בן שנתיים וחצי והוא כבר צבר את התארים הנכבדים של אלוף ישראל צעיר, אלוף ישראל בוגר ואלוף יופי בינלאומי, כלב השנה 2018. יבגני והמשפחה מאמינים שבן טיפוחם צפוי להצלחה בתחרות בשבת. הוא מאוד תואם את התקן של גזעו יש לו ראש מאוד טיפוסי ובנוסף אופי טוב מאוד.  

צילום: באדיבות משפחת שימנסקי

את הכלב תציג בתחרות אלוף האלופים ניקול בת ב-17, הבת של משפחת שימנקי, תלמידת תיכון בן-גוריון בפתח תקווה. ניקול למדה להציג כלבים במסגרת פעילות הנוהג הצעיר של ההתאחדות לכלבנות ונסעה בעבר להשתתף באליפות אירופה בפולין כנציגה רשמית של ישראל.

בהתאחדות הישראלית לכלבנות מזמינים חובבי כלבים להצטרף לאירוע. עוד במסגרת האירוע שימשך יומיים, לראשונה תיערך אליפות ישראל בריקוד עם כלבים, גמר אליפות  ליגת הנוהג הצעיר וחלוקת תעודות הצטיינות לעשרת כלבי השנה, הכלבים שזכו בפעילותם השנתית במירב הניקוד מתוך עשרת קבוצות הכלבים הקיימים בהתאחדות.

כמו כן, יתקיים ביום שישי אירוע ייחודי "יום כיף לגורים" - כלבים  בגילאי 3 עד 9 חודשים שתינתן להם ולבעליהם הזדמנות להיחשף לעולם תערוכות הכלבים באופן רגוע והדרגתי. לצד הפעילות לגורים יתקיים גם אירוע המוקדש לכלבים 'קשישים', כלבים מגיל שבע ומעלה, שגם הם יזכו לתשומת לב מיוחדת.

הכניסה לכלבים לאירוע ברישום מראש בהתאחדות הישראלית לכלבנות.  פרטים נוספים באתר ההתאחדות.

מתי והיכן תיערך התחרות?

יום שישי, 4 לינואר, בין השעות 9-14.

יום שבת, 5 לינואר, בין השעות 9-16 .

הכניסה חינם.

כתובת: בית הספר שיקמים. גן השיקמים 2, סביון.