עיריית ראש העין השיקה השבוע (21.8) את מנהלות הקהילה החדשות בעיר, במטרה לחזק את הקשר בין העירייה לתושבים.

המנהלות החדשות מתווספות למנהלות הפעילות הקיימות, ויפעלו בשכונות החדשות בעיר: נופרים, רובע האומנים ורובע חתני פרס נובל. בעלי התפקידים במנהלת יפעלו בהתנדבות והמינוי הוא עד חודש יולי 2020.

מפגש המנהלות החדש | צילום: עיריית ראש העין

מטרת המנהלות היא כאמור לחזק את הקשר שבין התושבים לעירייה בין אם מדובר בבעיות, בקשות, הצעות וכו'. במקום לפנות באופן עצמאי או לא לדעת איך להתמודד במקרים כאלו ואחרים, תפקיד המנהלות יהיה "לאגור" את המקרים ולהעבירם לעירייה ואף להשתתף במציאת פתרונות.

"מנהלת השכונה מהווה את מסגרת הפעולה הראשונית של תושבי השכונה לקידום רוחם וטעמם. איכות החיים והסביבה ולפיתוח עזרה הדדית, למען רווחת התושבים לפי צרכיהם", נכתב בהצהרת הייסוד של תקנון המנהלות באתר העירייה. התושבים מקווים ששיתוף הפעולה בין העירייה למנהלות יצליח ובעבר אף היו התפטרויות בעקבות אי הגעה להסכמה לגבי רעיונות שהעלו.

במקביל, עת נבחרו חברי המנהלת בשכונה תוך שלושה שבועות עליהם לערוך בחירות ליו"ר, מ"מ, סגן, דובר\מזכיר וועדת ביקורת למנהלת. על המנהלת יהיה לפעול באופן אקטיבי ולא לחכות לפניות של התושבים באופן פסיבי. המגמה צפויה להמשיך לשכונות נוספות בעיר.

ראש העירייה שלום בן משה, פתח את המפגש ואמר כי הוא מברך על שיתוף הפעולה עם התושבים וכי הוא מאמין שראשי המנהלות יוכלו לייעץ, להציף רעיונות וצרכים ולהיות מעורבים בהתפתחות העיר.

במפגש השתתפו שלום מעוז, מחזיק תיק מנהלות וקהילה, אילן הררי, מנכ״ל העירייה, גבי פנחס, האחראי על המנהלות.