האם שוק ראש העין המיתולוגי יעבור טלטלה? בתקופה האחרונה עולות קריאות מצד תושבים להעתיק את השוק למקום אחר בעקבות תלונות על תנועה רבה של כלי רכב והמולה במקום.

השוק שממוקם בראש העין הותיקה, בסמוך לאזור התעשייה, מושך אליו מדי יום שישי אנשים רבים מכל רחבי האזור הבאים ליהנות מהריחות , הטעמים ומהאווירה הייחודית במקום. לצד פירות וירקות, באי השוק ממלאים גם את דוכני המזון המהיר, כלי הבית, הבגדים ודוכנים רבים אחרים.

שוק ראש העין. צילום ארכיון. למצולמים ולדוכנים אין קשר לכתבה

לעומתם, ישנם תושבים שקצו במה שמתרחש בסביבת ביתם מדי שבוע. כמה מהם החליטו להעלות פוסטים ברשתות החברתיות הקוראים להעתיק את השוק למקום אחר. "צריך לשים סוף לכל הפקקים במקום, הרעש , וההמולה", אומר תושב ראש העין הוותיקה. "אני רוצה להגיע ממקום למקום ביום שישי ואי אפשר לזוז בכל האזור. וזה רק הולך ונהיה יותר גרוע ".

"אני לא יודע אם חייבים להעביר אותו, אבל הוא בהחלט חייב שינוי", טוען תושב אחר. "המקום יכול להפוך ליעד תיירותי משגשג אבל יש נימה של זלזול מצד העירייה בכל הבלגאן שקורה שם. פשוט אין בקרה. גם כל הפקקים שם הם פועל יוצא מתכנון לקוי של כבישים בעיר. התשתיות שם מתאימות לאזור של עשרת אלפים איש, לא עיר של 50 אלף תושבים ועוד רבים שבאים מבחוץ. צריך עוד נתיבים, לשפץ את האזור ואז הוא יהפוך להיות ראוי".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "שוק ראש העין הינו חלק מהתרבות העירונית ומגיעים אליו מדי יום שישי מאות תושבים מהעיר ומחוצה לה. אנו מזמינים את התושבים להגיע וליהנות".