מי אוהב מתמטיקה? במבחנים בינלאומיים ניתן לראות כי הציונים במתמטיקה, מדעים ובקריאה, עדיין נמוכים משמעותית ביחס למדינות אחרות. אנחנו אולי לא תמיד מתחברים למספרים, לא בדיוק מבינים מה הקשר ביניהם לבין החיים שלהם - ולרובנו פשוט אין את המוטיבציה בכדי להשקיע.

אם גם אתם מרגישים ככה, "אתגר הכדורגל" הוא בדיוק עבורכם. זוהי הזדמנות לפתח את כישורי הלמידה ואת מיומנויות החשיבה באמצעות משימות המשלבות כדורגל וחידות מתמטיות מהעולם האמתי.

המתחרים באתגר יצטרכו לענות על שתי שאלות טריוויה בנושא כדורגל, להשיב נכונה על שאלות מתמטיות, לבצע בעיטה לשער בעיניים מכוסות, לתעד בווידאו ולהעלות את הסרטון לרשת. הסרטון יתבצע בהתאם להנחיות שחקני נבחרת ישראל וליגת העל: דוד קלטינס מבית"ר ירושלים, דיא סבע, מלך השערים ממכבי נתניה, ואשרת עיני שחקנית אס"א תל אביב וקפטנית נבחרת הנשים של ישראל.

כדי להצליח ולהתקדם באתגר, תצטרכו לגלות חשיבה מתמטית יצירתית, להפגין יכולת ניתוח ביקורתית, לצאת מהקופסה, לקחת סיכונים מחושבים ולגלות יוזמה עצמאית -  תכונות הדרושות לכם כדי להצליח בעתיד. שופטי התחרות יבחרו את הסרטונים הטובים  ביותר על פי ההצלחה במשימות השונות. והפרס? כרטיס למשחק במונדיאל 2018 בקיץ הקרוב ברוסיה, כולל כרטיסי טיסה ולינה במלון. למצטיינים בביצוע האתגר יחולקו כרטיסים זוגיים למשחקי נבחרת ישראל, חולצות וכדורי רגל חתומים על ידי כוכבי הנבחרת וכן השתתפות באחד מאימוני הנבחרת.

כדאי להתחרות באתגר, אתם מוזמנים להיכנס לכאן. בהצלחה.