מחפש מקום ללמוד| המחשה: שאטרסטוק

אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, בן 9 מראש העין לא יפתח את שנת הלימודים ביום שישי. הילד, אשר נמצא על הרצף האוטיסטי, למד בשלוש השנים האחרונות בבית ספר לחינוך מיוחד של הזרם החרדי בפתח תקוה.

”בסוף שנת הלימודים הודיעו לנו מבית הספר שהוא לא יוכל להמשיך ללמוד שם“, מספרת אמו. ”אמרו לנו שבית הספר פשוט לא מצליח להכיל אותו כי יש לו התפרצויות זעם. מדובר בילד בתפקוד בינוני שמבין הכל, לא מדבר שוטף, לא מביע רגשות ושיש לו התפרצויות זעם כמו הרבה ילדים על הספקטרום האוטיסטי“.

בעקבות זאת ביקשו הוריו של הילד לחפש עבורו מסגרת חדשה אשר תתאים לצרכיו, אך מסגרת כזו טרם נמצאה עבורו.

”במשך חודשיים אנחנו מחכים לשיבוץ שלו“, הוסיפה האם. "פניתי למחלקת החינוך בעירייה ולמשרד החינוך, אבל אנחנו לא מקבלים תשובות. אנחנו נמצאים חמישה ימים לפני פתיחת שנת הלימודים ואין לי מושג איפה הוא ילמד. הוא לא מסוגל לנסוע יותר מעשרים דקות ולכן הוא חייב מסגרת קרובה יחסית“.

לדבריה, כל בני המשפחה נמצאים במתח נפשי בעקבות אי הוודאות. ”הבן שלי הוא לא ילד רגיל וצריך להכין אותו הרבה יותר טוב לכל שינוי במסגרת. כמובן שעד עכשיו לא התחלנו אפילו בהסברים כי אין לנו מושג איפה הוא ילמד. דווקא אנחנו, שצריכים להתמודד עם קשיים כל הזמן, שחייבים להשגיח עליו ללא הפסקה, צריכים להיות מוטרדים בשאלה איפה הוא ילמד בשנה הקרובה? זה ממש חוסר צדק. כרגע אין לנו שום מסגרת כי יש רק שני בתי ספר באזור שיכולים לקבל ילדים בתפקוד כמו שלו - בית הספר שבו הוא למד ובית ספר נוסף שאין בו מקום“.

מהעירייה טרם התקבלה תגובה, נפרסם אותה כשתתקבל.