"כמעט מפורסמת" היא דרמת נעורים עכשווית המתארת בחדות ורגישות את מה שחשוב לבני העשרה ומה משפיע עליהם בחברה שבה הרצון להיות 'מפורסם' חזק לפעמים יותר מהצורך למלא את המילה הזאת בתוכן אמיתי. זהו סיפור על מחיר ההסתנוורות מאורות נוצצים ועל זהות - על מה ומי שאנחנו חולמים להיות, ועל האומץ לבחור במי שאנחנו באמת.         

העלילה מספרת על שיר כרמי בת ה-13, שיש לה חברה אחת טובה, ציונים בשמַים ופרפרים בבטן בכל פעם שהיא רואה את עומרי גבע מ-ז' 1. אבל היא חושבת ש'חוכמה' אינה תכונה שעשויה למשוך מישהו ובטח לא עוזרת לה להיות מקובלת. לעומת זאת, אחיה תומר בן ה-16, מקבל במבחנים בקושי 80. אבל יש לו מראה של דוגמן, המון חברים וכישרון מוזיקלי, שבזכותו התקבל זה עתה לתוכנית טלוויזיה פופולרית.

האם חייה של שיר עומדים להשתנות, עכשיו כשכולם מכירים אותה בתור אחותו של תומר המפורסם? כמה רחוק היא תהיה מוכנה ללכת כדי להתקבל לחבורת הבנות השולטות בכיתה? ומה היא תגלה על חברוּת אמת ועל אהבה ראשונה?

                           

עלילת הסרט  מתארת בנאמנות את עולמם של בני הנוער היום, על שפתם, מערכות היחסים שלהם והשפעת תוכניות הריאליטי והפייסבוק על חייהם. העלילה מספרת ברגישות על עולמה של ילדה מחוננת, שאינה יכולה שלא להצטיין בלימודים, אך רוצה להיות גם מקובלת ואהובה בחברה.

הסרט מבוסס על סדרת ספריה של מיכל בכר "כמעט מפורסמת" ומשתתפים בו: ניב סולטן, עומר דרור, עמית פרקש, נועה קירל, עמית יגור, נואל ברקוביץ, מור פולנוהר, ליאת אקטע, נתי רביץ ואורי פפר. 

מתוך הסרט "כמעט מפורסמת". צילום: טליה רוזין