בשבת הקרובה ייערך המחזור האחרון של שלב הבתים בגביע ליגת השכונות של ראש העין בכדורגל ושש קבוצות כבר הבטיחו את העפלתן לרבע גמר המפעל.

יבגני בוצירוב, מנהל קבוצת אוקראינה, ההפתעה הגדולה של שלב הבתים. צילום: אבישי גמליאל

במחזור הסיום יהיה מוקד העניין בבית א', בו הבטיחו רק שתי קבוצות את העפלתן לרבע הגמר ושני כרטיסים נותרו פנויים, עליהם מתחרות שאר ארבע הקבוצות בבית.

טבלת בית 1 ערב מחזור הנעילה

בשבת האחרונה הבטיחה מוליכת הבית, קבוצת "אוקראינה" המפתיעה את ראשות הבית, כששמרה על מאזן מושלם. הקבוצה, שמשחקת זו העונה הראשונה בליגה, המשיכה את מגמת השיפור מסיום משחקי הליגה הרגילה וזכו בניצחון רביעי ברציפות, 1:3 על "טכנופון".

שחקן קבוצת אוקראינה, אלופת בית א' ורעייתו במהלך ההשתלמות באילת

"הסלע" הבטיחה אף היא את העפלתה ותנסה לשמור במחזור הנעילה על המקום השני, אחרי ניצחון 0:1 על "הנחל" האחרונה, שעדיין לא ניצחה בשלב הגביע.

מוטי ונה, שופט השבוע. צילום: אבישי גמליאל

"הבקעה" ו "הנשרים", שמשחקת בפעם הראשונה במסגרת הגביע, נפרדו בתיקו 1:1 ששמר את שתיהן תלוית בעצמן למחזור הסיום המרתק.

 ינון שרפי, מאמן ומנהל "טכנופון". צילום: אבישי גמליאל

במחזור האחרון ייפגשו שתי המוליכות, "אוקראינה" ו"הסלע" ("אשד", 10:30). "הסלע" חייבת ניצחון כדי להבטיח את המקום השני (במשחקי הגביע מוענקות שלוש נקודות לכל ניצחון), בעוד "אוקראינה" תשחק לפרוטוקול בלבד.

סרגיי טקאצ'וב מקבוצת "אוקראינה" עם רעייתו באילת

"טכנופון" ו "הנשרים" ייפגשו לקרב ישיר על הכרטיס לרבע הגמר בו תזכה המנצחת ("אשד", 12:00). ב-10:30 ("שמואל") ייפגשו נועלות הבית, "הבקעה" וה "נחל" לקרב ההזדמנות האחרונה שלהן. תיקו ישאיר את שתיהן בחוץ ורק המנצחת תוכל לפנטז על כרטיס לרבע הגמר, כתלות בתוצאות המשחקים האחרים. "הבקעה" תעפיל בסבירות גבוהה אם תנצח.

 משה האלה, השופט המצטיין. צילום: אבישי גמליאל

בית ב' הוכרע סופית בשבת האחרונה ונותר לקבוע רק את דירוג הקבוצות לקראת רבע הגמר.

האלופה, קבוצת "הגיא", שמרה על הפיסגה עם ניצחון גדול 1:6 על "הרפאים", שהבטיחה את הכרטיס לשלב הבא עקב פרישתה של קבוצת "הוותיקים", שהפסידה ל"פנתרים" 0:2 טכני.

בית ב' אחרי שלושה מחזורים

במחזור הסיום יתקיים משחק אחד בבית ב', קרב ישיר על המקום השני, בין "מ.ס. יוני" ל "הפנתרים", שזקוקים לנקודה כדי להבטיח את הסגנות ("שמואל", 12:00).

אגב, הליגה חזרה השבוע מפגרה בת שבועיים במהלכה נסעו שחקני הקבוצה להשתלמות באילת.

 שחקני הליגה בהשתלמות באילת. צילום: אבישי גמליאל