ליגה חדשה תצא ביום חמישי הקרוב לאוויר העולם – ליגת כדורעף השכונות של ראש העין.

12 קבוצות וקרוב ל-80 ספורטאים, רובם תלמידי תיכון, מרכיבים את הליגה הטרייה, שנולדה מתוך חוגי הכדורעף שמפעיל אגף הספורט של העירייה בשנים האחרונות.

כדורעפני ראש העין. צילום: עומרי עזארי

"הליגה נולדה מתוך הבנה שעד כמה שמסגרת האימונים טובה והנערים נהנים, החבר'ה רוצים תחרות", מספר מנהל הליגה, עידו יורפסט, "אנחנו כבר רואים איך קיום הליגה מעלה את המוטיבציה אצלם וההתרגשות גדולה. אני רואה חבר'ה שעזבו את האימונים ועכשיו רוצים לחזור ולשחק. הכל התחיל מהנערים והם גם אלה שיתפעלו את האירוע. שלחנו כמה מהם לקורס שופטים באיגוד הכדוריד, הם יצלמו ויעשו את הכל בהתנדבות ומתוך רצון שהפרויקט הזה יילך ויגדל".

צילום: עומרי עזארי

כיצד הורכבו 12 הקבוצות? ההיגיון מאחוריה הבנייה, מספר יורפסט, היה חברתי. "40 השחקנים הפעילים בכיתות י'-י"ב בנו את הקבוצות, אבל התנאי היה שלא יוכלו להרכיב קבוצות על טהרת השחקנים הפעילים, אלא להביא חבר'ה שרוצים לשחק. המטרה היא יותר חברתית-קהילתית. לחשוף את הענף לכמה שיותר אנשים. לחלק מהקבוצות הצטרפו גם בנות, שבאות ולא נופלות מהבנים, משחקות נהדר ונהנות. אנחנו מצפים שבנות נוספות יצטרפו".

קבוצה אחת, הדולפינים, מורכבת משחקנים בשנות השלושים עד חמישים לחייהם, שמשחקת בעיר באופן קבוע וביקשה להצטרף לליגה. "הכניסה למשחקים חופשית ואנחנו קוראים לכל תושבי העיר לבוא וליהנות", סיכם יורפסט.

צילום: עומרי עזארי

ביום חמישי הקרוב ייערך מחזור הפתיחה, כשכל המשחקים ייערכו באולם תיכון "בגין". כל שחקני הליגה יגיעו לכל המשחקים, שיתקיימו בשני סבבים מדי יום חמישי עד סוף חודש יוני. עדיין לא הוכרעה סופית שיטת הליגה והאם ייערך פיינל פור לקביעת האלופה. 

את שמות הקבוצות קבעו השחקנים עצמם וכפי שאומר יורפסט, כשמאפשרים לנערים בתיכון לעשות זאת, נולדות קבוצות עם שמות שנקרא להם בעדינות מקוריים.

משחקי המחזור הראשון:

20:30
סולמות ונחשים-הדולפינים
קיס מיי אייס-הויקינגים
נמרי שניידר- סלטיקס
21:00
הגוזלים של עידו-הפנקייקים
הפועל ביקיני בוטם-הדקה ה90
אריות ואדי רבה-אול מיי סנס