במוצ"ש האחרון נערכה באולם "רבין" בעיר סדנת העצמת קפטניות קבוצות מועדון כדורשת עירוני ראש העין. מדובר באירוע ראשון מסוגו בארץ, אותו ארגנו איל ואסמונה פרץ בשיתוף מחלקת הספורט.

"תחום הכדורשת ממשיך להתפתח, וכיום הרבה עסוקים בלהכשיר מאמנים ושחקניות כדורשת", אומרת אסמונה, "אבל אף אחד לא משקיע בהכשרת קפטניות, שהן בעצם הכוח הנשי שמוביל את הקבוצה ואמור להתמודד עם סיטואציות מורכבות. רוב הקפטניות לא עברו קורס פיקוד, או הכשרה בסיסית כדי לשאת בתפקיד. החלטנו שאצלנו, במועדון כדורשת ראש העין, התמונה תהיה שונה".

נשות החיל של ראש העין. צילום: באדיבות אסמונה פרץ

מאז שהתנדבה לפרוייקט הכדורשת, לפני תשע שנים, מכשירה פרץ קפטניות. "תחילה עשיתי זאת בפגישות אישיות. אך עם השנים המועדון התרחב והפך למקצועי יותר (תוך שמירה על יחס אישי), ונצבר ניסיון רב, מה שמוביל אותנו לבצע בכל שנה, בחינת תפיסת הכשרה והיערכות בהתאם.

"בתחילת העונה כבר קיימנו 2 מפגשי קפטניות: היערכות לעונת הכדורשת באוגוסט ומפגש להיערכות לעונת "ליגות אפק" שהתקיים בספטמבר. מכיוון שכעת אנו נמצאים במחצית העונה, חשבתי זה העיתוי הנכון לבצע סדנת העצמה ייעודית, שתיתן כלים לקפטניות להתמודד עם מצבים מורכבים בתפקידן המאתגר".

"חשוב לנו להדגיש לקפטניות שכל אחת מהן היא "אשת חיל" = WONDER WOMEN". היה זה אך טבעי שזה הסמל שבחרנו להדפיס על החולצות שהכנו".

מה כללה הסדנא?  נערך משחק טריוויה, בו זכתה קפטנית קשת, מירב שער. בהמשך, המשתתפות התחלקו לצוותי עבודה וביצעו ניתוח מצבים והצעות לפתרון, תוך שיתוף ושיח מהנה. הסדנא היוותה הזדמנות מצוינת לקפטניות להכיר אחת את השנייה, ליהנות מאוכל טוב ולשתף במתכונים.

צילום: באדיבות רשות הספורט העירונית

בנוסף, נערך טקס הוקרה קצר לקפטניות ושחקניות שהתנדבו לטקס הפתיחה ולקפטניות שסיימו תפקידן. וכמובן ,לקינוח, התקיים משחק כדורשת.

"לא פשוט לארגן ערב כזה, אבל אנו מאוד נהנינו, וכייף לראות את כל הבנות בפעולה - הן אלופות!", סיכמה פרץ.

מועדון כדורשת עירוני רה"ע פועל כבר עשור, בשיתוף עם רשות הספורט ואיגוד הכדורשת הישראלי ולא מפסיק להפתיע ולהכניס יוזמות חדשות.