עונת כדורסל חדשה בפתח ובעירוני ראש העין ההכנות נשלמות.

כמו בכל אחת מהשנים האחרונות, גם בזו שתצא לדרך, עשה המועדון עוד קפיצת מדרגה, כמותית לצד איכותית. "אנחנו כבר לא קטנים כפי שהיינו", מתגאה המנהל המקצועי, אביחי חלא.

בעונה הקרובה צפויים לקחת חלק כ-270 שחקניות ושחקניות בקבוצות הליגה, לצד כ-180 נוספים שיחלו את דרכם בבית הספר לכדורסל, שמתחיל כבר בגילאי גן חובה. לצד זאת, אם רק לפני שנתיים, שיחקו כמעט כל קבוצות המועדון בליגות המחוזיות (הנמוכות ביותר), העונה ישחקו קבוצת הילדים (כיתות ח') בליגה הלאומית הטובה בארץ, כמו גם נערים ב' (כיתות ט'). קבוצת נערים א' נחשבת לטובה ביותר בליגה שלה ועל פי כל התחזיות צפויה לעלות אף היא.

דור העתיד של ראש העין. צילום: באדיבות המועדון

הצמיחה לא נעצרת כמובן רק בבנים. המחלקה משקיעה רבות גם בקידומן של קבוצות הילדות והנערות, כשהעונה ישחקו חמש קבוצות ליגה – שתיים מהקט-סל בנוסף לקבוצת ילדות, נערות ובוגרות. "הצוות שלנו, הכולל את קובי בן עטיה ודן זכר, עושים עבודה מדהימה, מושקעת ומקצועית והתוצאות נראות בשטח", מספר אביחי חלא, "בתחילתה של כל עונה יש דרישה גדולה של מאמנים בכירים להגיע ולאמן בראש העין וזו ההוכחה לכך שהמקום שלנו חם ומקצועי".

בימים אלה עובר הצוות המקצועי בין בתי הספר ועורך מבחנים ומיונים. בחטיבות הביניים ייפתחו השנה כיתות ספורט שיוכוונו לכדורסל וייערך אימוני נבחרות בשעות הבוקר המוקדמות, כשכיתות ט' ימשיכו להשתתף בתחרויות הארציות לנבחרות בתי ספר.

"אנחנו מתחילים את המסורת כבר בכיתות ג,ד בליגת הכוכבים ,משרישים שם את אהבת המשחק וזה עובר גם לחטיבות הביניים, חשוב לנו להיות בכל מקום בעיר, הספורט הוא החיים", סיפר חלא.

צוות המאמנים פותח עונה. צילום: עירוני ראש העין

לא רק במחלקות הצעירות מכוונים גבוה. קבוצת הבוגרים של ראש העין, בהדרגתו של גל גביש, המשחקת בליגה ב', מכוונת העונה הכי גבוה. הסגל חוזק בכמה שחקני בית ובקבוצה לא מתביישים לסמן מטרות ולכוון לעלייה. "אני מאוד גאה לראות שחקני בית שגדלו באגודה מכיתה א' ממשיכים לשחק אצלנו בבוגרים לאחר שירותם הצבאי", אמר חלא, "לאחר שגיבשנו סגל רחב, אנחנו לא חוששים לצאת בהצהרות".

לסיום הוסיף חלא: ""אני רוצה להודות לצוות המאמנים היקר שלי, למחלקת הספורט בניהולו של שריה אריה ולמחזיק תיק הספורט עומר רצון, על התמיכה ושיתוף הפעולה".