ליגת אפק | צילום: באדיבות ליגת אפק

"הסלוגן שלנו הוא 'כל אחת יכולה'", כך מסבירה אסמונה פרץ (50) שייסדה ביחד עם בעלה אייל (53) את ליגת אפק האיזורית לכדורשת, את מה שעומד בבסיס הליגה, ואגב כך את סוד קסמה. הליגה שפותחה מתוך מועדון הכדורשת העירוני ובשיתוף פעולה עם מחלקת הספורט העירונית, הפכה לתופעה של ממש.

"אנחנו לא מגבילים רק נשים שהן אמהות לילדים בבתי ספר, ויש גם אפשרות להתחיל בגיל יותר צעיר, מה שלא קיים בליגות הכדורשת האחרות", היא ממשיכה. יש לציין, הרוב המוחץ של ליגות הכדורשת בארץ מייצרות פרמטרים ברורים לגבי קהל היעד שלהן, ואגב כך מגבילות את השתתפות. בליגות אפק המצב שונה.

"התחלנו כליגת מאמאנט לפני 9 שנים ואז מה שאני הרגשתי זה 'רגע, מה קורה עם נשים שלא יכולות ללדת, מה קורה עם נשים שהילדים שלהן סיימו את התיכון. ואז החלטתי על הסלוגן - כל אחת יכולה'", מדגישה אסמונה את הייחודיות של הליגה וממשיכה, "אנחנו פועלים בהתאם לזה. הקמנו קבוצת נערות וילדות. יש לנו גם שחקניות בנות 21 וזה ממש מפעל החיים שלנו".

אייל ואסמונה פרץ | צילום: באדיבות ליגת אפק

הסיבה המרכזית השניה להצלחתה של הליגה, הפועלת בשיתוף פעולה עם איגוד הכדורשת, היא ההתכווננות של בני הזוג פרץ לכיוון השחקנים. העובדה שהליגות נערכות אחת לחודש, והאימונים הם אחת לשבוע, מקלה את השתתפות השחקניות, ומאפשרת חוויה גמישה יותר. "ליגות הכדורשת מאוד עממיות ומאד קהילתיות. היה לנו נורא חשוב לנו ללכת לכיוון השחקנים", מספרת אסמונה.

"בנוסף, השחקניות והקפטניות משתתפות בפעילויות חברתיות מגוונות, בין השאר בעזרה לאוכלוסיות נזקקות ובשילוב ערכי המשפחה בקהילה", מספר אייל על הערך המוסף של הליגה הפועלת בעיר מדי ערב שני החל מסוף אוקטובר.

 ליגת אפק | צילום: באדיבות ליגת אפק

כשאני תוהה על האינטנסיביות שבקיום כזה מפעל אומר עצמונה, "זה כמו שאתה מטפל בילדים, ככה אנחנו דואגים לליגות האלה ולשחקניות הכדורשת. זה כמו הילד השישי שלנו", היא מסכמת ומוסיפה, "אני מזמינה את כל נשות ראש העין והאיזור להירשם לחוג הפועל במסגרת מועדון הכדורשת העירוני".