ביום שישי אמורה "שוורץ הום" ראש העין לעלות למשחק רבע גמר ליגת כדורגל החופים מול כרמיאל, אולם היו"ר ערן אביב אומר היום כי ייתכן והקבוצה לא תעלה למשחק.

הסיבה, לדבריו – נסיגתה של עיריית ראש העין מההבטחה לתמוך בקבוצה בסכום של 60 אלף שקלים. לפני פתיחת הליגה נפגשתי עם ראש העירייה, שלום בן משה, ומחזיק תיק הספורט עומר רצון והם נתנו לי בעירייה את ברכת הדרך על תקציב של 60 אלף שקל ועל סמך זה בניתי את הסגל", סיפר אביב, "נאמר לי מפורשות 'ערן, השנה אתה לא לבד, אנחנו איתך ושריינו תקציב. אם היו אומרים לי אחרת, לא הייתי מקים קבוצה השנה".

אביב ממשיך ומספר כי "לפני כשבועיים נאמר לי כי לא אוכל לקבל את 60 אלף השקלים, בשל כשלים ביורוקרטיים ובתואנות הזויות כמו שאנחנו לא מתאמנים בעיר וזאת למרות שאין בכלל מתקן לכדורגל חופים בראש העין".

ראש העין חוגגת עוד שער. צילום: מני בן ארי

"במקום זאת, כפיצוי, ראש העיר התחייב לעזור עם תרומות מספונסרים וביום חמישי התקשר אליי מחזיק תיק הספורט וסיפר כי הצליח לגייס 25 אלף שקלים משני ספונסרים ואתמול היו אומרים לעדכן כיצד יועבר הכסף לקבוצה. אמש הוא הודיע לי כי אינו איש בשורות וראש העיר נסוג גם מהבטחה זו. לדבריהם, העירייה דאגה להסעות חינם לאוהדים ואיחלה לקבוצה הצלחה על גבי שלטי  חוצות בעיר. זה מספיק מבחינתם". אגב, ארגון "האולטרס", אוהדי הקבוצה, פרסמו הודעת תמיכה בקבוצה.

אתה לא חושש שאי הופעה למשחק תפגע בקבוצה ובקהל המסור שלכם?

"אין פה רצון למחות. אומרים שלי שראש העיר נסוג בו מההחלטה ואני לא מקבל כלום, מה שמשאיר אותי עם חובות עתק. אנחנו משלמים לשחקנים לפי משחק ואם לא נופיע, אחסוך אלפי שקלים. מישהו צריך לשלם את 60 אלף השקלים האלה".

ראש העיר, שלום בן משה. צילום: גיל לרנר

מחזיק תיק הספורט, עומר רצון, מסר בתגובה: "אכן שוריין תקציב של כ-50 אלף שקלים לטובת פעילות כדורגל חופים. היות ולקבוצה/עמותה אין ניהול תקין לא ניתן היה להעביר תקציבים וכל נסיון חוקי לא צלח. לאור זאת הנושא הובהר למר ערן אביב. למרות זאת הובטח שנסייע מתוך הערכה ורצון טוב ככל שניתן ע״פ החוק. השנה יצא פרסום חוצות, ישנם הסעים למשחקים והתחייבות למענק כספי על הישגים.

כמו-כן אני וראש העיר הבטחנו לסייע בגיוס תורמים לטובת הקבוצה. עודכנתי שאכן ישנה התקדמות וישנם כבר שני תורמים ע״ס 25000₪. תורמים נוספים ביקשו מסמך רשמי של לשכת ראש העיר דבר שלא נעשה. אמש,הובהר לי שראש העיר חוזר בו מהבטחתו לסייע.

צר לי מאוד על כך. מדובר ב״שגרירים״ מצויינים של העיר ראש העין, עם מועדון אוהדים גדול של תושבי העיר שלנו שמגיעים כל משחק. אמשיך לסייע ככל שניתן לטובת ערן והקבוצה שעושים עבודה מדהימה. מאחל להם בהצלחה במשחק רבע הגמר בסופ״ש הקרוב".

עומר רצון. צילום: מתוך אתר האינטרנט של עיריית ראש העין

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "שוריין תקציב של כ- 50 אלף שקלים לטובת פעילות כדורגל חופים. היות ולקבוצה/עמותה אין ניהול תקין, לא ניתן היה להעביר תקציבים וכל ניסיון חוקי לא צלח. לאור זאת, הנושא הובהר למר ערן אביב ולמרות זאת הובטח שנסייע מתוך הערכה ורצון טוב ככל שניתן ע"פי החוק. השנה הוציאה העירייה פרסום חוצות, ישנם הסעים למשחקים והתחייבות למענק כספי על הישגים. כמו-כן, סיוע בגיוס תורמים לטובת הקבוצה. אכן, היו תורמים שהביעו נכונות לסייע לקבוצה אולם הם חזרו בהם מסיבותיהם. ראש העיר ומחזיק תיק הספורט רואים באופן חיובי את מפעל הספורט. בהנחה שיימצא המתווה עפ"י כללי המנהל התקין, נשמח לקיים שיתוף פעולה יחד עם העמותה/הזכיין ונסייע בהתאם".