במחזור הפתיחה של ליגת כדורגל החופים, "שוורץ הום" ראש העין הפסידה להפועל פ"ת, ואח"כ ניצחה רק בפנדלים את המשחק השני. אחרי המחזור השני הגיע שינוי של ממש. בשני המשחקים הבאים ניצחה והרשימה. למשחק האחרון מול חדרה הגיעה עם החרב על הצוואר – ניצחון מבטיח את הפסגה, הפסד משאיר אותם מחוץ לרבע הגמר.

אלעד כהן חוגג את אחד משני שעריו. צילום: מני בן ארי

חדרה הוליכה ראשונה, שמרה על היתרון שלה, אבל בשליש השני ראש העין ידעה לשמור על קור רוח, מחקה את היתרון וזכתה בניצחון גדול 4:8. אדריאן פרוטס הבקיע שלושער, אלעד כהן כבש פעמיים וקובי בדש, בנג'ימין ג'וניור ודייגיניו השלימו. "ככל שעובר הזמן, רואים את ההתקדמות של הקבוצה, שהייתה צריכה את הזמן שלה להתחבר", אמר המאמן ישראל צרפתי, "ועדיין יש הרבה פוטנציאל שלא מומש. בשליש השני מול חדרה כבר ראו למה אנחנו מסוגלים. העונה שיניתי את קו המחשבה שלי. כדורגל חופים צריך להיות משחק שמח. כולם באים לפה כדי ליהנות. לכן במשחקים שלנו יש הרבה שערים וכשיוצאים קדימה, גם סופגים. אני מחפש להיות אטרקטיבי, שהצופים ייהנו. אני 10 שנים בחופים, הייתי בשמונה גמרים וזכיתי בשלוש אליפויות ולא נהניתי באף קבוצה כמו העונה. חבר'ה שבאים לעבוד קשה, מחויבים ושמחים כל הזמן".

צפו בקליפ סיכום המשחק:

את השמחה הזאת תצטרך ראש העין להביא לרבע הגמר, בו תפגוש את כרמיאל (14:40), הרביעית בבית המקביל. "ברבע הגמר אין משמעות למה שעשית עד כה", אמר צרפתי, "צריך לבוא ליום הזה עם כל הניסיון והשקט. לכרמיאל יש יכולות התקפיות מדהימות, עם שחקנים כמו ויטאלי גנון שהיה הקפטן שלנו עד לא מזמן ושרון גורמזנו. במשחק הזה ההגנה תדבר. זו הפעם הראשונה שנתמודד עם התקפה ביכולות גבוהות כל כך. בכל זאת אני משוכנע שיפלו הרבה שערים ואני מאמין שננצח".

ראש העין חוגגת. צילום: מני בן ארי

הלחץ כולו עליכם.

"נגד חדרה היינו בפיגור כפול וידענו להתמודד איתו. לא סתם לקחתי שחקנים שלקחו אליפויות והיו במעמדים האלה. הם צריכים להביא את הניסיון לשחקנים שלא היו. ראש העין חייבת להישאר צנועה, עם האף למטה והראש למעלה ולכבד את היריב. בעונה שעברה סימנתי את האליפות מהרגע הראשון. העונה אני מסתכל צעד צעד".

הנשק (הכבר לא כל כך) סודי של ראש העין הוא הקהל שלא מפסיק להפתיע. "לפני שלושה שבועות הייתה איזושהי בעיה עם מימון ההסעות לאוהדים", סיפר צרפתי, "אני הייתי הראשון להרים טלפון ולהודיע שאני מוכן להשתתף במימון. השחקנים הצטרפו אליי, אבל בסופו של דבר העירייה עשתה זאת. הקבוצה הזאת היא משפחה והם חלק מאיתנו. כשבאים בסיום המשחק ורואים את השמחה על פנים שלהם, אין דבר טוב מזה. בשביל הילדים אנחנו חייבים לקחת את האליפות".

 קובי בדש וירטואוז. צילום: מני בן ארי