נועם כרמי, זיו זהבי ואור חסיד מראש 1 חוגגים עם החבר החדש. צילום: באדיבות הנהלת הליגה

גביעי ליגת השכונות של ראש העין חולקו בשבת האחרונה בסיומו של יום ארוך, דרמטי ומרגש. קבוצות "ראש 1" הדהימה את הליגה כשזכתה בתואר ראשון בתולדותיה, אחרי ניצחון בפנדלים על האלופה, קבוצת הגיא. קודם לכן, הפתיעה קבוצת "טכנופון" את יריבתה XL בגמר ליגת הנוער עם 3:4 דרמטי ומרתק.

נפתח בבוגרים – קבוצת הגיא זכתה, כאמור, באליפות הליגה שהסתיימה לפני מספר חודשים, מחזור אחד לפני הסיום. הדרך לגמר הגביע לא הייתה פשוטה ועברה בהעפלה לחצי הגמר רק במחזור הסיום של הבית המוקדם ובניצחון בפנדלים בחצי הגמר על הנחל. לא פלא, אם כך, שנחשבה פייבוריטית בגמר, מול ראש 1, שהגיעה אף היא לא למעמד אחרי ניצחון בפנדלים על מ.ס. יוני.

יאיר מחפוד, מנהל ראש 1, חוגג גביע. צילום: הנהלת הליגה

אולם קלישאה ידועה היא שלגביע חוקים משלו. הפתיחה אמנם תאמה לציפיות, כשאוראל מזרחי העלה את האלופה ליתרון, אולם אדיר לוי היה שם להשוות עבור "ראש 1". עד סיום 70 הדקות לא הובקעו שערים נוספים והמשמעות – הגביע יוכרע בבעיטות עונשין מ-11 מ'.

אלירן גדץ, שוער ראש 1 וגיבור הניצחון. צילום: הנהלת הליגה

הבעיטות הלכו והתארכו, כיבוש רדף כיבוש, עד אשר אלירן גדץ, שוערה של ראש 1, שהצטיין גם במשחק עצמו, היה שם כדי להדוף את הפנדל ה-11 ולקבוע 9:10 לקבוצתו והנפה היסטורית. ראש 1 משופעת בשחקנים צעירים ומוכשרים, שוודאי יתנו את הטון בליגה גם בעונה הבאה. את הגביע העניק לזוכה ראש העין שלום בן משה. הגיא קיבלה במעמד זה את צלחת האליפות, מידיו של ח"כ איתן כבל, תושב ראש העין. היטיב לשפוט חנוך דומן.

ראש 1 מניפה גביע. צילום: באדיבות הנהלת הליגה

לגמר הבוגרים קדם משחק גמר הנוער, שהיה דרמטי ומרתק לא פחות. XL, שניצחה בכל חמשת משחקי הליגה, כולל במפגש עם יריבתה בגמר, נחשבה לבעלת סיכויים גבוהים יותר לנצח, אבל גמר זה גמר.

עדי אוהב שלום מקבוצת טכנופון, מקבל את גביע מצטיין הליגה. צילום: הנהלת הליגה

"טכנופון", שהרשימה אף היא במהלך הליגה, הציגה יכולת מצוינת והפגינה הרבה אופי כשידעה לחזור מפיגור, משער של אור חי מעודה.

נוף אברהם, מצטיין משחק הגמר מקבוצת טכנופון. צילום: הנהלת הליגה

גולן היזמי בשווה מבישול של אוהד רצון, שהוסיף בישול מדהים לשער השני של קבוצתו והראשון של אביב חרזי. היזמי בישל את השער השלישי של טכנופון, שעלתה ל-1:3 מהשער השני של אביב חרזי.

אלמוג מלול מקבל את גביע השחקן המצטיין. צילום: הנהלת הליגה

גמור? לא כל כך מהר. XL  לא התכוונה לוותר על הגביע. אלמוג מלול, שנבחר לאחד ממצטייני הליגה, צימק ל-2:3 ואור חי מעודה הוסיף את השני שלו במשחק והשווה ל-3:3. חמש דקות לפני הפנדלים, בישל אוהד רצון לבן דודו נוף אברהם את השער שקבע – "טכנופון" אלופת ליגת הנוער של ראש העין.

אוהד רצון, קפטן טכנופון והשחקן ההוגן מקבל את הגביע. צילום: הנהלת הליגה

אבישי גמליאל, רכז הליגה, סיכם בסיפוק את העונה המוצלחת: "הייתה עונה מדהימה, גם בבוגרים וגם בנוער. הכדורגל היה חיובי, התארים התחלקו בין הקבוצות, הרבה שערים יפים נכבשו. ההורים באו ותמכו בנערים, חילקנו 300 ארטיקים לכל הקהל הרחב שהגיע. בכוונתנו לפתוח גם קבוצה בליגה ג'. בימים אלה אני מאמן קבוצות בכיתות ד'-ו', שהחלו בטורניר הקיץ, אליו נרשמו שמונה קבוצות. נהניתי מאוד העונה ואני מקווה להמשיך את המסורת בת למעלה מארבעים השנים גם בעתיד".

אבישי גמליאל, רכז הליגה. צילום: הנהלת הליגה