רגע השיא של גביע ליגת השכונות של ראש העין בכדורגל יגיע בשבת הקרוב (17:00, מגרש אשד), כשקבוצות ראש 1 והגיא יתמודדו בגמר הגביע.

ולרי גולדוב, שחקן קבוצת הגיא. האלופה תשלים דאבל? צילום: הנהלת הליגה

העולות לגמר נקבעו בתום דרמה גדולה במשחקים שנערכו אמש, משחקים שהוכרעו רק אחרי בעיטות הכרעה מהנקודה הלבנה.

ראש 1 פגשה את מ.ס. יוני אחרי שבמשחק הראשון בין הקבוצות לא נכבשו שערים. הפתיחה הייתה של ראש 1, שעלו ליתרון 0:1. מ.ס. יוני לא נשברו, השוו ובהמשך השלימו מהפך ועלו ליתרון 1:2. נגמר? ממש לא. חמש דקות לסיום 70 דקות המשחק, הצליחה קבוצת ראש 1 להשוות ולכפות הכרעה מהנקודה הלבנה. בגביע השכונות אין משמעות לשערי חוץ ועקב החום הכבד נחסכת משתי הקבוצות הארכה. ארבע הבעיטות הראשונות של כל קבוצה פגשו את הרשת ובעעיטה החמישית בעט שחקן מ.ס. יוני מעל משקוף השער, מה שהעניק את הכרטיס הראשון לגמר ליריבה.

גוני מיארס, שחקן קבוצת ראש 1. יצליח להפתיע את האלופה? צילום: הנהלת הליגה

לחצי הגמר השני הגיעה האלופה, קבוצת הגיא, עם יתרון משמעותי מהמשחק הראשון, אחרי שניצחה את קבוצת הנחל בתוצאה 4:6. הנחל לא נשברה, הגיעה חדורת אמונה והצליחה לעלות ליתרון 0:2. חמש דקות לסיום זכתה קבוצת הגיא בפנדל, אותו תרגמה לשער מצמק שאמור היה לשלוח אותה לגמר, אולם דקה לסיום, זכתה יריבתה בפנדל משלה ו-1:3 דרמטי. המשמעות? שוב הכרעה מהנקודה הלבנה. הפעם הבקיעו שתי הקבוצות את חמש הבעיטות הראשונות ואת הבעיטה השישי ירה שחקן הנחל לקורת השער, מה שנתן את האות לחגיגותיהם של שחקני הגיא, שנמצאים מרחק ניצחון אחד מזכייה בדאבל.

הגמר, כאמור, ייערך במגרש אשד, במעמד ראש העיר שלום בן משה ומכובדים נוספים מהעירייה, כמו גם חבר הכנסת ותושב העיר, איתן כבל.

ב-16:00 ייפתח גמר טורניר הנוער בין קבוצות XL, אלופת הבית המוקדם, שניצחה בכל חמשת משחקיה וסגניתה טכנופון, שהפסידה רק למוליכה. במחזור הנעילה גברה XL על הנערות של אור 0:2, בעוד טכנופון הביסה את נועלת הטבלה, הפועל ריאה שחורה בתוצאה 0:5.

אשבל אור וראם יעקב, מצטייני קבוצת טכנופון. צילום: הנהלת הליגה