ככל שמתקרב הקיץ והטמפרטורות ממשיכות לנסוק, כך גם מתחמם גביע ליגת השכונות של ראש העין בכדורגל וארבע קבוצות כבר מתחילות להרגיש את העקצוץ הזה בקצות האצבעות, את התחושה שהגביע ממש קרוב. בשבת הקרובה ייערך המחזור הראשון של חצאי הגמר, כשקבוצת הנחל תפגוש את הגיא (10:30) וב-12:00 ייפגשו ראש 1 ומ.ס. יוני. שני המשחקים ייערכו במגרש אשד.

בשבת האחרונה ננעלו משחקי הבית המוקדם. הנחל הבטיחו את ראשות בית 1 עם עוד ניצחון מרשים, 0:3 על הרפאים, שסיימו במקום האחרון בבית עם נקודה. הנחל כבשו את הבית בסערה עם 13 נקודות והפסד בודד אחד. גבי ביטון, שוער קבוצת הנחל, הצטיין.

המשחק השני היה קרב ישיר על הכרטיס לחצי הגמר, בין הפנתרים, שהיו זקוקים לנקודה כדי להעפיל למ.ס. יוני. האחרונים זכו בניצחון 1:3 מרשים והבטיחו את המקום השני ואת הכרטיס לחצי הגמר עם 10 נקודות, אחת יותר מהפנתרים.

גבי ביטון, מצטיין קבוצת הנחל. צילום: באדיבות הנהלת הליגה

בבית ב' הסתיימו שני המשחקים ללא הכרעה, כך שהסטטוס קוו נשמר. ראש 1, שהבטיחו את העלייה כבר לפני המשזור, השיגו את הנקודה לה היו זקוקים כדי להבטיח את ראשות הבית, כשסיימו בתיקו 2:2 מול הסלע, נועלת הבית, שזכתה בנקודות ראשונות.

במשחק השני, נפגשו האלופה, קבוצת הגיא, מול הבקעה. האלופים היו זקוקים לתיקו כדי להבטיח את המקום השני והם אכן השיגו את הנקודה לה נכספו – 1:1 בסיום. ערן שוקר מהגיא נבחר לשחקן ההוגן.

כאמור, בשבת ייערכו המשחקים הראשונים בשלב חצי הגמר, כשהגומלין ייערך בשבת הבאה. המנצחות בסיכום שני המשחקים יעפילו לגמר. במקרה של שיויון גם בניצחונות וגם בהפרש השערים, תוכרע זהות העולה בבעיטות עונשין מ-11 מ'.

ביום שישי נערך המחזור השלישי והאחרון בסיבוב הראשון של גביע ליגת הנוער.

במוקד, מפגש המושלמות בשני מחזורי הפתיחה – XL וטכנופון. עם 10 שערים בשני מחזורי הפתיחה, XL  לא התכוונו לעצור גם מול סגניתם והפגיזו שישיה בניצחון 3:6 ומקום ראשון בסיום הסיבוב הראשון. שחר פולג (XL), אוהד צנעני (הפועל ריאה שחורה) ודורון שוקר (הנערות של אור) נבחרו לשחקנים ההוגנים של המחזור.

גולן היזמי, מצטיין מקבוצות טכנופון, שספגה הפסד כואב. צילום: באדיבות הנהלת הליגה

במקביל, נפגשו הנערות של אור עם הפועל ריאה שחורה, שתי קבוצות שנוצחו במחזורי הפתיחה. הנערות של אור ידעו להתרומם מעל האפס עם ניצחון מרשים 0:3, שמשאיר להן סיכויים להיאבק על הכרטיס למשחק הגמר. ביום שישי (17:00) ייפתח הסיבוב השני. במגרש אשד תפגוש המוליכה המושלמת את נועלת הטבלה שתנסה להפתיע ולהשיג נקודות ראשונות. בשמואל ינסו הנערות של אור להשיג ניצחון שני ברציפות ולהיצמד בקרב על המקום השני לטכנופון.

דורון שוקר, מקבוצת הנערות של אור. ניצחון בכורה מרשים. צילום: באדיבות הנהלת הליגה

בסיום משחקי הבית המוקדם יעפילו שתי המובילות למשחק הגמר, שייערך ב-17/6, כמשחק מוקדם לגמר הבוגרים.